Na najbliższej sesji w Bielskim Ratuszu, zostanie rozpatrzony projekt uchwały dotyczący sfinansowania remontu Książnicy Beskidzkiej. Planuje się m.in. wymianę wykładziny na schodach, oraz remont drogi dojazdowej i parkingu. Planuje się również położenie asfaltu, lub kostki brukowej. Asfalt – jak wiadomo – jest znacznie droższy, więc radni rozważają wyłożenie samego parkingu właśnie kostką brukową.

Całość prac powinna być skończona do końca tego roku. Kwota, jaką przeznaczono na wszystkie prace wynosi 188 tys. zł., z czego nieco ponad 100 tys. będzie kosztował remont schodów, a resztę pieniędzy planuje się wydać na drogę i parking. To bardzo dobry pomysł szczególnie, że same schody już dawno nadają się do remontu. Radni jednak nie wiedzą, kiedy dokładnie mógłby się taki remont rozpocząć. W drugiej połowie lata jest natomiast przewidywane rozpoczęcie remontu parkingu przed budynkiem biblioteki. Na czas remontu parkingu “Kubiszówka” będzie zamknięta, co znacznie ułatwi sam remont. Na resztę prac remontowych, musimy jeszcze poczekać.

18.05.2017

1 thought on “Dotacja na remont Książnicy

  1. Na http://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane znalazłem firmę, która wykonuje drewniane schody wewnątrz domów i na zewnątrz. Wydaje mi się, że oferta jest naprawdę dobra i korzystna. Jednak nie za bardzo wiem, o co pytać fachowców i na co zwracać uwagę w trakcie wykonania schodów. Może coś doradzicie niedoświadczonej osobie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!