Drewniane meble w sypialni dodają jej ciepła i sprawiają, że każde wnętrze staje się przytulne.Drewno jest uniwersalnym i bardzo trwałym materiałem, a jego różnorodność pozwoli wybrać odpowiedni kolor i wzór idealnie wpisujący się w wyposażenie wnętrza.

Meble drewniane są ponadczasowe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, gdyż to jeden z najbardziej naturalnych i niepowtarzalnych materiałów.

Od czego zależy jakość drewna?

Jakość drewna zależy przede wszystkim od jego rodzaju oraz sezonowania. Sezonowanie drewna to proces, w wyniku którego jego wilgotność zmniejsza się, aby nadawało się do produkcji mebli.

W przemyślne drzewnym używa się terminu wilgotność bezwzględna, który oznacza stosunek masy wody zawartej w drewnie do masy drewna absolutnie suchego. Zaraz po ścięciu drzewo może mieć wilgotność nawet na poziomie do 110%. Zawartość wody w drewnie zależy od pory roku oraz gatunku drewna.

Materace HildingDrewno większości drzew osiąga największą wilgotność w sezonie zimowym. Wilgotność drewna drzew iglastych średnio wynosi 80-100%, drewna miękkich gatunków liściastych sięga do 70-110%, a wilgotność drewna drzew twardych to 55-80%. Drewno powinno być odpowiednio sezonowane zanim zostanie wykorzystane w przemyśle meblarskim. W tym procesie drewno wysycha i zmniejsza swoją objętość, co oznacza, że ulegają pewnym zmianom. Dlatego na tym etapie niezmiernie ważne jest właściwe przechowywanie drewna przeznaczonego do produkcji mebli.

Wady strukturalne drewna, czyli sęki znacznie obniżają jakość drewna . Sęki to pozostałości po gałęziach. Mogą występować w każdym gatunku drewna niemalże na całej długości. Najwięcej sęków pniu niemal na całej długości mają drzewa rosnące samotnie.

Drewno, które posiada tzw. pęcherze żywiczne nie może być użyte do produkcji mebli, podobnie jak wszelkie pęknięcia rdzeniowe, które występują niekiedy w drewnie drzew iglastych. Do produkcji mebli stosuje się wyłącznie meble wysokiej jakości, wolne od wad.

Gatunki drewna do produkcji mebli

W produkcji mebli drewnianych stosuje się różne gatunki drewna, a każdy z nich ma swoje wyjątkowe właściwości. Sprężystość drewna, jego twardość, odcień oraz układ słojów – to główne cechy, które mają wpływ na walory estetyczne mebli oraz ich finalną jakość.

Na portalu firmowym http://www.edar.com.pl/rodzaj/meble-do-sypialni/ znajdą Państwo pełną gamę mebli do sypialni wykonanych z najwyższych gatunków drewna oraz z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Meble do sypialni wykonane są z różnych surowców, m.in. z buku, dębu, orzecha amerykańskiego oraz twardzielowego drewna bukowego. Z drewna wykonuje się różne rodzaje szaf i szafek, regały z półkami, komody, skrzynie i toaletki, a także łóżka i stelaże pod materace. Niezwykle dekoracyjne i oryginalne są drewniane zagłówki łóżek projektowanych i wykonywanych na zamówienie, gdyż są efektowne oryginalne dzięki różnych wzorom oraz rysunkom słoi nadając sypialni niepowtarzalny charakter. Oryginalne szafki nocne z idealnie dopasowanymi szufladami, znakomicie wpisują się we wnętrze sypialni tworząc poręczne, funkcjonalne i piękne meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!