Rozwój Bielska-Białej dzięki franczyzie jest widoczny jak na dłoni. Bielsko-Biała to miasto zupełnie inne, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Praktycznie w każdym rogu ulicy można znaleźć sklep spożywczy, piekarnię, restaurację bądź innego rodzaju działalność gospodarczą. Ten stan rzeczy nie tylko sprzyja przedsiębiorcom, ale również wszystkim klientom, którzy decydują się tam robić zakupy.

To fascynujące, że w tak krótkim czasie osiągnięto rozwój na równym poziomie, co największe i najbardziej dynamiczne lokacje w Polsce. Zasługi te można przypisać jedynie franczyzie, do której przekonali się miejscowi i wkrótce zaczęli czerpać z tego zabiegu korzyści.

Dużą rolę w tym procesie odegrała strona internetowa Franczyza24h.pl, gdzie niezależnie od rozmiarów swojego biznesu można poznać wiele wskazówek i szczegółów odnośnie promowania się pod cudzym logiem.

Znane przedsiębiorstwa bazujące na franczyzie.

Raczej nie jest zaskoczeniem, że franczyza dominuje wśród sieci niewielkich, ulicznych sklepów spożywczych. Chyba najlepiej znanym przykładem jest Żabka. Pod logiem z zielonym płazem operuje wiele, w gruncie rzeczy prywatnych biznesmenów, którym współpraca ze znaną marką pomogła wybić się z tłumu i łatwiej osiągnąć zaufanie klientów, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych, szarych sklepów. Prawdopodobnie możesz zasugerować się nawet własnymi doświadczeniami, gdy przy konieczności wyboru pomiędzy znaną i lubianą Żabką a nieznaną marką bez namysłu decydowałeś się na tą pierwszą opcję, mając pewne przeświadczenie, że oferowane tam produkty spełnią twoje oczekiwania. Kolejnym znanym wszystkim przykładem jest McDonald’s, największa na świecie sieć restauracji, która specjalizuje się w fast-foodach.

Obok klasycznych hamburgerów i cheeseburgerów, jadłodajnia ta serwuje też charakterystyczne milkshake, frytki i inne tego typu dania. Są to potrawy powszechnie doceniane, których promocja wywarła trwały ślad na każdym podniebieniu. Biorąc pod uwagę cenę i walory smakowe, nic dziwnego że McDonald’s zyskał taką popularność. Nie można również zapomnieć o gigantach wśród banków, agencji ubezpieczeniowych i kin, dysponujących wieloma placówkami na terenie całego miasta.

Przyszłość Bielska-Białej związana z franczyzą.

Nic nie wskazuje na to, żeby rozwój franczyzy w Bielsku miał zahamować, wręcz przeciwnie, powstaje coraz więcej działalności operujących jako część większej firmy. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego rozwiązania i bezpieczeństwo, jakie się z nim wiąże, nie można się dziwić tym wszystkim rozsądnym przedsiębiorcom, którzy się na nie decydują. W dzisiejszym, kapitalistycznym świecie, gdzie biznesy rodzą się i upadają z dnia na dzień, możliwość zabezpieczenia swojego źródła dochodu w jakikolwiek sposób, nawet kosztem odrobiny swojej autonomii, wydaje się wyjątkowo atrakcyjną perspektywą.

Czy przyczyni się to do upadku małych i średnich marek? Raczej nie, ludzie mają swoje indywidualne potrzeby i preferencje, a niektóre dziedziny stronią od franczyzy, ponieważ są zbyt niszowe i wyspecjalizowane, aby odnaleźć się w ten sposób na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!