W świecie, w którym wydaje się, że wszyscy starają się być bardziej „ekologiczni”, wydaje się, że coraz więcej słyszymy o produktach kosmetycznych, które są „przyjazne dla środowiska”. Jednak chociaż słyszymy, że ten termin jest przytaczany tu i tam, wydaje się, że wielu z nas tak naprawdę nie rozumie, co to znaczy.

Aby pomóc Ci poznać świat produktów przyjaznych dla środowiska, oto kilka typowych zwrotów, które usłyszysz, i ich znaczenie, które pomoże Ci rozpoznać prawdziwe kosmetyki ekologiczne.

Ekologiczne

Jeśli szukałeś zwięzłej definicji tego, co oznacza ekologia, niestety takiej nie mamy. Nie dlatego, że nie odrobiliśmy pracy domowej, ale dlatego, że po prostu nie ma oficjalnej definicji tego, co to oznacza. Produkt nie musi spełniać żadnych kryteriów, aby zaklasyfikować się jako przyjazny dla środowiska, przynajmniej nie z prawnego punktu widzenia.

Ekologia może oznaczać wiele rzeczy. Może to oznaczać, że firma korzysta z opakowań wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Może to oznaczać, że firma podejmuje wspólny wysiłek w celu zmniejszenia ilości odpadów i zanieczyszczeń podczas procesu produkcyjnego. Może to oznaczać, że firma jest przyjazna zwierzętom, o czym szerzej omówimy poniżej.

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć pojęcie „przyjazny dla środowiska”, jest to, że jest to zasadniczo kategoria ogólna. Firma, która reklamuje swoje produkty jako przyjazne dla środowiska, stara się w pewien sposób produkować swoje towary w sposób, który nie szkodzi środowisku. Jeśli znajdziesz serię kosmetyków, którą pokochasz i chcesz wiedzieć, co mają na myśli, gdy mówią, że są przyjazne dla środowiska, przejdź do ich witryny internetowej. Zwykle jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się, w jaki sposób firma stara się ulepszyć świat.

Wolne od okrucieństwa

Wolność od okrucieństwa to termin bardziej szczegółowy. Jeśli firma jest wolna od okrucieństwa, oznacza to, że nie przeprowadza testów na zwierzętach. Na przykład, gdybyś kupił krem ​​nawilżający oznaczony jako wolny od okrucieństwa, możesz być pewien, że w procesie testowania nie wykorzystano zwierząt laboratoryjnych. Jednak brak okrucieństwa nie oznacza, że ​​produkt nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego. Wiemy, że to niesamowicie zagmatwane. Zasadniczo pojęcie to odnosi się tylko do zwierząt laboratoryjnych. Tak więc produkt może zawierać składniki pochodzące od zwierząt, ale dopóki nie został przetestowany na zwierzętach laboratoryjnych, nadal byłby uważany za wolny od okrucieństwa.

Wegańskie

Jeśli nie chcesz, aby na jakimkolwiek etapie produkcji twoich produktów kosmetycznych były zaangażowane żadne zwierzaki, wybierz produkt wegański. Produkty wegańskie nie tylko eliminują część procesu produkcyjnego polegającą na testowaniu na zwierzętach, ale nie zawierają żadnych składników pochodzących z produktów pochodzenia zwierzęcego. Na przykład wiele popularnych pędzli do makijażu wykorzystuje do ich produkcji futro zwierzęce. Wegański pędzel będzie wykonany z całkowicie syntetycznego włosia i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!