Za pomocą wózków widłowych prowadzi się prace w transporcie bliskim. Wśród popularnych wózków widłowych stosowanych obecnie w wielu obiektach znajdują się wózki widłowe elektryczne. Czym charakteryzują się tego typu urządzenia? Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Czym cechują się elektryczne wózki widłowe?

Wózki widłowe, które zgodnie z przepisami określane są jako wózki jezdniowe podnośnikowe, używane są do przewożenia palet z ładunkami. Do kategorii tego typu sprzętu zalicza się różne typy wózków, w tym wózki widłowe elektryczne, które mają napęd elektryczny.

Elektryczne wózki widłowe to sprzęt, który wykorzystuje pojemne akumulatory zasilające silniki elektryczne umożliwiające pracę urządzenia. Zastosowanie tego typu napędu powoduje, że są to wózki bezemisyjne, dlatego nie emitują one żadnych spalin, jak ma to miejsce w przypadku wózków spalinowych z silnikami diesla i zasilanymi na gaz. Bezemisyjny silnik powoduje, że z wózków elektrycznych można bezpiecznie korzystać we wnętrzach.

Współczesne wózki widłowe elektryczne wyróżniają się również bardzo dobrymi parametrami technicznymi, między innymi wysoką wydajnością prac, a także szybkością i zwrotnością. Są także proste w prowadzeniu.

Producenci wózków elektrycznych oferują je w różnych warrantach do wyboru pod kątem ich wysokości oraz maksymalnej ładowności – najczęściej wynosi ona do 8 ton.

Zalety wózków widłowych elektrycznych

Wśród najważniejszych korzyści związanych ze stosowaniem wózków widłowych elektrycznych znajdują się:

  • Brak emisji spalin – to efekt zastosowania silników elektrycznych i akumulatorów, co przekłada się na bezpieczeństwo pracy.
  • Wydajność – współczesne wózki widłowe elektrycznezapewniają bardzo dużą wydajność i nadają się do przewożenia nawet wielotonowych ładunków.
  • Szybkość i zwrotność – wózki elektryczne cechują się dobrym przyspieszeniem i łatwym manewrowaniem.
  • Łatwe prowadzenie – elektryczne wózki widłowe mogą być prowadzone bez posiadania specjalnych umiejętności.
  • Różne warianty do wyboru – obecnie elektryczne widlaki dostępne są w ofercie wielu producentów, co powoduje, że można dopasować je do różnych typów prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!