Nie potrzeba szczególnej wyobraźni, żeby wiedzieć, że niektórych prezentów zwyczajnie nie wypada dawać w pewnych sytuacjach i pewnym osobom. O ile kupno odważnej bielizny żonie nikogo nie powinno szokować, o tyle taki sam upominek dla mamy lub promotorki pracy dyplomowej nawet nie wchodzi w rachubę.

Dla partnerów, rodziny i przyjaciół

Prezent dla przyjaciółki od przyjaciółki? A może prezent dla dziewczyny od partnera? W takich sytuacjach najłatwiej o znalezienie czegoś odpowiedniego. W końcu lubimy się na tyle, żeby znać nawet ukryte pragnienia, marzenia czy zainteresowania.

Skoro to najczęściej obdarowywane przez Ciebie osoby, nie ograniczaj się do starych schematów. Przy czym prezent dla niej albo dla niego wcale nie musi być drogi – optymalnym rozwiązaniem wydają się personalizowane plakaty tworzone na indywidualne zamówienie.

W sytuacjach formalnych i w kontaktach międzynarodowych

O ile prezent na urodziny dla bliskiej osoby to kwestia do corocznej rozwagi, zdarzają się okoliczności, w których wypada wręczyć prezent osobie, której nie znamy tak dobrze. Mowa o wszelkich wydarzeniach w rodzaju obrony pracy dyplomowej czy spotkania z ważnym kontrahentem biznesowym.

Dla promotora pracy dyplomowej najlepiej przygotować prezent wspólnie, całą grupą. To ogranicza koszty, a jednocześnie ułatwia zakupienie czegoś naprawdę wyjątkowego. Z ludźmi nauki jest o tyle łatwo, że każdy ma określone zainteresowania badawcze. Dlatego botanikówmogą radowaćnp. wysokojakościowe plakaty botaniczne, a etnografów np. książka kucharska z regionalnymi, historycznymi, tradycyjnymi przepisami.

Skoro to koniec przygody z uczelnią, można pozwolić sobie na humorystyczny upominek – ale w granicach dobrego smaku i bez niwelowania naturalnego, akademickiego dystansu. Świetnym pomysłem na taki oryginalny prezent są plakaty personalizowane

Z kolei w biznesie działa określony kanon – wiele osób docenia atrybuty prestiżu, np. markowe pióro, drogi alkohol czy elektroniczny gadżet. Wszystko zależy od konkretnej relacji i skali przedsięwzięcia. Im mniejszy interes, tym zazwyczaj skromniejszy prezent.

Ciekawym pomysłem, szczególnie w przypadku zagranicznych biznesmenów przyjeżdżających do Polski, jest jakiś prezent związany z naszym krajem. To zresztą uwaga dotycząca prezentów dla wszystkich gości z zagranicy. W zależności od wieku, relacji i hobby można np. wręczyć grę „Wiedźmin”, album fotograficzny przedstawiający najpiękniejsza miejsca w Polsce lub koszulkę Roberta Lewandowskiego. Nie wspominając o wielu innych produktach, które wyróżniają nasz kraj na całym świecie.

2 thoughts on “Fajne i ciekawe prezenty na różne okazje

  1. Musze kupić sobie trochę nowej bielizny, bo ostatnio sporo straciłam na wadze. Interesuje mnie bielizna damska z naturalnych materiałów, lekka i przewiewna, a nie sztuczne i obciskające tkaniny. Gdzie szukać dobrej jakości bielizny na co dzień i na specjalne okazje?

  2. Czy ktoś z Was wykorzystywał już pendrive’y jako nośniki reklamowe i podarunki dla klientów? Na pendrivy-reklamowe.com jest ciekawa oferta, bardzo podobają mi się same pendrive’y, a także możliwość nadrukowania na nich firmowego logo czy danych adresowych. Zastanawiam się, jak to wygląda pod względem cenowym i czy faktycznie zwraca się w postaci chociażby większego zadowolenia klientów czy zainteresowania ofertą danej firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!