Komunia Święta jest wspaniałym momentem do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej. Przy okazji takiej sesji można również wykonać zdjęcia rodzinne. Jest to także doskonały pomysł na prezent dla dziecka komunijnego, który na pewno zostanie na zawsze piękną pamiątką.

O zdjęciach komunijnych opowie Aneta Ciepielowska Netafoto.pl, doświadczony i ceniony fotograf z Bielska-Białej.

Jak przygotować się do zdjęć komunijnych?
Sesja komunijne mogą odbywać się w plenerze lub w studiu. Osobiście polecam plenery, które w maju są przepiękne. Aby przygotować się do sesji należy pamiętać o zabraniu ze sobą poza strojem komunijnym bukieciku i wianuszka (w przypadku dziewczynek), książeczki, różańca oraz świecy. Rodzice oraz rodzeństwo jeśli chcą być również sfotografowani mogą założyć garderobę przygotowaną na dzień uroczystości. Jeśli sesja odbywa się w plenerze warto zabrać wygodne obuwie, a eleganckie zakładamy już tylko do zdjęcia. Można również zabrać odświętny strój, który dziecko zakłada po zdjęciu Alby.

Terminy i miejsca sesji komunijnych?

Termin sesji ustalany jest wcześniej,  a bliżej terminu obserwujemy pogodę – w razie niepogody przesuwamy spotkanie, chyba, że umówiona sesja ma odbyć się w studiu. Takie zdjęcia odbywają się od poniedziałku
do piątku (w wyjątkowych sytuacjach w soboty). Sesja komunijna może zostać wykonana również w dniu Komunii Świętej, czyli w niedzielę po obiedzie w restauracji, gdzie odbywa się przyjęcie. Ten rodzaj
sesji polecam osobom, które chcą bardziej skupić się na zaproszonych gościach tak, żeby dziecko komunijne miało zdjęcia z uczestnikami przyjęcia. Zdjęcia wtedy odbywają się na sali restauracyjnej, może być także zdjęcie z tortem. Następnie w ogrodzie jeśli dookoła restauracji jest jakiś zielony skwerek. Jeśli decydują się
Państwo na taką sesję warto pomyśleć o tym już w momencie rezerwowania restauracji.

Świetnie sprawdzają się wszelkie karczmy, które już same w sobie są piękne, a na ich tle zdjęcia wychodzą znakomicie. Ewentualnie sale w jasnymi wnętrzami. Wtedy można również stworzyć piękne zdjęcia portretowe. Niestety, jeśli pogoda w tym dniu nie dopisze zostaje nam tylko wnętrze restauracji.

Zdjęcia komunijne mogą być prezentem

Tak jak wspomniałam wcześniej sesja komunijna może być też bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka komunijnego. Przygotowuję wtedy ręcznie wykonane zaproszenie, które jest ważne przez rok czasu. Rodzice dziecka po otrzymaniu zaproszenia umawiają pasujący im termin sesji. Jest to na pewno prezent, który zostanie w pamięci na zawsze.

Co otrzymuje klient po takiej sesji komunijnej?

Z takich sesji otrzymujecie Państwo w zależności od wybranego pakietu odpowiednią ilość zdjęć w wysokiej jakości i rozdzielczości wydrukowaną na jedwabnym, satynowym papierze fotograficznym. Całość znajduję się w pięknym albumie. Wersja cyfrowa zdjęć jest przesłana drogą elektroniczną.
Istnieje możliwość zamówienia większych formatów zdjęć lub obrazów na płótnie, jak również piękne fotoksiążki komunijne drukowane na twardych, sztywnych kartach.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą cenową na mojej stronie:
http://www.netafoto.plpod linkiem “Fotografia komunijna”
http://netafoto.blogspot.com/p/fotografia-komunijna.html

Bądź też telefonicznie: 504 330 516.
Pozdrawiam Aneta Ciepielowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!