Czy to brzmi znajomo? Chcesz założyć firmę i myślisz o zakupie franczyzy, ale nie wiesz, od czego zacząć. Rozpoczęcie franczyzy może wydawać się onieśmielające dla nowicjuszy. W końcu jesteś po prostu obiecującym przedsiębiorcą, a firmy franczyzowe to główne marki. Ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci lepiej zrozumieć, czego się spodziewać, gdy po głowie Ci chodzi najlepsza franczyza.

Co oznacza franczyza?

W ramach franczyzy jedna firma (nazywana franczyzobiorcą) płaci innej firmie (franczyzodawcy) za korzystanie z modelu biznesowego franczyzodawcy i znaków towarowych. Franczyzodawca oferuje franczyzobiorcy różne rodzaje pomocy, takie jak:

  • szkolenia,
  • usługi wsparcia,
  • reklama.

Istnieje stereotyp, że kupowanie franczyzy pozwala pracować dla siebie, ale nie dla siebie. Jesteś szefem franczyzy, ale franczyzodawca zapewnia Ci gotowy szablon do naśladowania dla Twojej nowej firmy. Korzystanie z tego szablonu upraszcza proces zakładania i rozwijania firmy, stąd franczyza sushi naprawdę ma sens.

Jakie rodzaje franczyz mogę wybrać?


Kiedy myślisz o franczyzie, prawdopodobnie myślisz o branży restauracyjnej, takiej jak franczyza sushi. Co więcej, chociaż są to popularne franczyzy międzynarodowe, istnieją franczyzy dla praktycznie każdego rodzaju branży.

Franczyzy różnią się nie tylko branżą, ale także specyficznymi ramami, jakie zapewniają dla nowego biznesu. Każda z nich oferuje unikalne podejście do rozpoczęcia i zbudowania odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa. Krótko mówiąc, kupując franczyzę, masz opcje. Mając to na uwadze, przejdźmy do tego, po co tu przyszedłeś – jak rozpocząć franczyzę. Jakie są kroki, aby rozpocząć franczyzę?

Rozważ wady i zalety zakupu franczyzy.

Rozpocznij biznes z udokumentowaną historią. Rozpoczęcie franczyzy pozwala na zakup modelu biznesowego, który sprawdził się już na rynku. Koszty uruchomienia mogą być wysokie. Rozpoczęcie nowej działalności może być kosztowną propozycją. Potrzebujesz wystarczającego kapitału początkowego, aby kupić lub wydzierżawić przestrzeń dla swojej firmy, zakupić sprzęt i początkowe zapasy, uzyskać niezbędne licencje biznesowe i ubezpieczenie oraz zatrudnić i przeszkolić personel, jednak jeśli jest to najlepsza franczyza – na pewno się zwróci.

Rozpocznij swoją działalność z wbudowaną strukturą wsparcia.

Franczyzodawcy chcieliby, aby ich franczyzobiorcy odnieśli sukces. Oczywiście franczyzodawcy chcą pomagać swoim franczyzobiorcom za pomocą usług takich jak porady biznesowe, szkolenia i reklama – upewnij się jednak, że franczyza oferta, której się przyglądasz również to obejmuje.

Wybierz franczyzę, która odpowiada Twoim celom biznesowym. Wybierz franczyzę, która pasuje do Twojej osobowości, umiejętności lub celów. Jeśli ma to być franczyza gastronomiczna – powinieneś się na tym znać. Odpowiedz sobie na pytanie, jakie są Twoje mocne i słabe strony jako przedsiębiorcy oraz jaki rodzaj firmy lub branży franczyzowej chciałbyś posiadać. Warto też wiedzieć, jakie są Twoje cele biznesowe i jak franczyza może pomóc Ci je osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!