wczasy ustronie morskie

Z roku na rok mieszkańcy miasta Bielsko-Biała są coraz bardziej zamożni, a co za tym idzie – pozwalają sobie na coraz to bardziej wymyślne wczasy. Przeprowadziliśmy ranking na temat tego, gdzie Bielszczanie wybierają się w tym roku na wakacje. Warto zapoznać się z wynikami, bowiem kto wie – być może dadzą ci ciekawy pomysł na niezapomniane wakacje? Zobacz sam!

Ukraina

Jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku Bielszczan w ostatnich czasach jest Ukraina. Planując wycieczkę na Ukrainę ważne jest, aby być na bieżąco z lokalnymi informacjami o podróży i nowościami na Ukrainie. Nie ma się co niepokoić, bo większość kraju pozostaje całkowicie bezpieczna dla turystów, pojedyncze regiony jedynie mogą stać się problemem. Z tego powodu należy zawsze sprawdzić przed wyjazdem, czy miejsca, które zamierzasz odwiedzić są bezpieczne dla turystów. Niepokój koncentruje się na południu i wschodzie. Jak zwykle sprawdź lokalne informacje o pogodzie przed wyjazdem, ponieważ Ukraina jest narażona na bardzo upalne lata. Użyj swojego zdrowego rozsądku, trzymaj się z daleka od obszaru, który wygląda tak, jakby miał nad głową kłopoty, a wycieczka do tego pięknego kraju tak jak i dla większości Bielszczan będzie naprawdę cudowna.

Ukraina jest krajem o wspaniałej historii i pozostaje jednym z największych na świecie eksporterów zboża. Ukraina jest kluczowym miejscem w Europie Wschodniej i słowiańskiej kulturze. Historycznie Ukraina została podzielona i kontrolowana przez wiele różnych rządów, w tym Austro-Węgry i Imperium Osmańskie, ale została skonsolidowana pod rządami Związku Radzieckiego i uzyskała niepodległość, gdy Unia upadła. Teraz Ukraina jest kulturalnym miejscem, silnie kreowanym przez chrześcijaństwo – religię dominującą kraju i u jej wschodnich i zachodnich sąsiadów – także oczywiście w Polsce.

Więcej na temat ukraińskich wycieczek można przeczytać na www.kresy.com.

Chorwacja

Chorwacja również jest w czołówce, szczególnie jeśli chodzi o tereny jej parków narodowych.  Chorwacja ma w sumie osiem parków narodowych i jak każdy wybierający się tam Bielszczanin i ty powinieneś upewnić się, że zobaczysz co najmniej jedną z nich, podczas wakacji w Chorwacji. Spośród wszystkich najlepszych rzeczy do zobaczenia w Chorwacji, parki narodowe z pewnością czymś co zaspokoi każdą bielską rodzinę. Wielu uważa, że najbardziej oszałamiający z nich jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (dostaniesz się do niego jadącdwie godziny autobusem z Zagrzebia) Tutaj można skakać wzdłuż drewnianych desek, szlaków i podziwiać połyskujące wodospady, które spotykają się z wciąż zmieniającymi się kolorami szesnastu połączonych ze sobą jezior.

Włochy

Polacy upodobali sobie słoneczną Italię. Wśród miejsc, które chcą zobaczyć bądź do których lubią wracać jest zawsze Rzym. Dla turystów podróżujących po Włoszech Koloseum jest koniecznością. Ten ogromny amfiteatr jest największym tego typu budynkiem, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez Imperium Rzymskie i pozostawał modelem obiektów sportowych do czasów współczesności. Dziś struktura stoi w wyraźnym przeciwieństwie do nowoczesnego rozwoju, który go otacza i jest wyraźnym przypomnieniem starożytności i rozległej historii Rzymu.

1 thought on “Gdzie Bielszczanie najbardziej lubią odpoczywać? Sprawdź!

  1. Ja najbardziej lubię spędzać czas w moim ogródku. Mam takie swoje zacisze wśród drzew i stawu wodnego. Ostatnio zaciekawił mnie temat jakim są odżelaziacze wody i myślę czy by nie zastosować tego w moim oczku wodnym. Jak czytam na stronie http://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74 takie filtry mają bardzo dobry wpływ na jakość wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!