Bielsko-Biała jest pełnym uroku miastem, które co roku jest odwiedzane przez tysiące turystów. Jednak mieszkańcy miasta, którzy znają je już od podszewki, najczęściej w czasie wolnym decydują się na wyjazd z miasta w okolice lub dalsze rejony kraju. Kierunek podróży najczęściej zależy od tego, jak wiele jest czasu wolnego oraz oczywiście od możliwości finansowych.

Osoby, które mają wolny weekend lub kilka dni, najczęściej decydują się na wyjazd w najbliższe okolice miasta, które oferują wiele możliwości wypoczynku zarówno dla osób, które lubią zwiedzanie, jak i osobom, które zdecydowanie bardziej wolą atrakcje na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się góry i górskie miejscowości, między innymi Wisła, do której z Bielska-Białej jest dosłownie rzut beretem. Jeśli interesuje nas dobry hotel Wisła lub pensjonat w którejś z okolicznych miejscowości, warto noclegi rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepsze obiekty w górach cieszą się dużym zainteresowaniem i zwykle na ostatnią chwilę trudno jest znaleźć noclegi w dobrych obiektach.

Polskie morze zawsze na topie

Mieszkańcy miasta, którzy mają sporo więcej wolnego niż tylko kilka dni w weekend lub długi weekend, chętnie decydują się na wyjazd nad polskie morze. Wiele osób twierdzi, że góry zna już od podszewki i potrzebuje zmienić klimat. Polskie morze cieszy się dużą popularnością przede wszystkim w sezonie letnim, wtedy też w nadmorskich miejscowościach jest najwięcej turystów. Do wyboru mamy zarówno duże i znane miasta, takie jak Trójmiasto, Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Władysławowo, jak i mniejsze miejscowości, które również mają swój urok. Jeśli chcemy wybrać się nad morze po sezonie, można liczyć nie tylko na nieco niższe ceny, ale również na bardziej kameralny wypoczynek. Gdy nadchodzi wrzesień, miejscowości nad morzem powoli pustoszeją, dzięki czemu nie trzeba wypoczywać wśród tłumu hałaśliwych turystów.

Zagraniczne stolice

Dużą popularnością wśród Bielszczan cieszą się również krótkie wypady za granicę, najczęściej do którejś z zabytkowych, europejskich stolic. Chętnie wybieramy Paryż, Rzym, Ateny czy Madryt, które przyciągają niezwykłą architekturą i wspaniałym klimatem. Zwiedzać zagraniczne stolice można bez względu na porę roku – doskonale sprawdzają się zarówno na kilkudniowy wypoczynek latem, jak i w środku zimy. Wyjazdy za granicę warto jednak planować z pewnym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli decydujemy się na korzystanie z biur podróży. Im wcześniej zarezerwujemy wyjazd, tym większą można mieć pewność, że będzie on dopięty na ostatni guzik. Owszem, wyjazdy last minute również są bardzo popularne, jednak sprawdzają się one tylko w przypadku osób, które mają możliwość w ciągu dni zorganizować sobie wolne, zapakować się i załatwić wszystkie formalności związane z zagranicznym wyjazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!