Mieszkańcy Bielska-Białej nie muszą wcale wybierać się na drugi koniec świata, aby wypocząć, lepiej się poczuć i naładować baterie na urlopie. Piękne położenie miasta w pobliżu niezwykłych górskich okoliczności przyrody sprawia, że można świetnie spędzić czas bez konieczności wyjeżdżania nad morze czy za granicę.

Bielszczanie chętnie wykorzystują bliskie położenie gór i chętnie wybierają właśnie górski wypoczynek. Najczęściej weekendy dłuższe lub przedłużone spędzają w pobliskich miejscowościach czy za miastem. Nie oznacza to jednak, że nie jeżdżą chętnie także w dalsze trasy. Ciekawym kierunkiem podróży jest polskie morze, jednak z roku na rok cieszy się ono nieco mniejszą popularnością ze względu na dosyć zdradliwą i niepewną pogodę, a także na ceny, które nierzadko są o wiele wyższe niż w zagranicznych kurortach.

Podróż w stronę ciepła i słońca

Na dłuższe wakacje mieszkańcy Bielska-Białej wybierają zagraniczne wyjazdy. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim Wyspy Kanaryjskie, które oferują egzotyczny wypoczynek w konkurencyjnych cenach. Dzisiaj wyjazd na Teneryfę czy na Gran Canarię jest pod względem cenowym zbliżony do wyjazdu do Krynicy Morskiej czy Władysławowa. A można nie tylko wypocząć na piaszczystych plażach czy wykąpać się w lazurowym morzu, ale również poznać ciekawy region o bogatej historii i zwyczajach. Jeśli przejrzymy ofertę biur podróży, można często znaleźć wyjazdy lastminute, które są nawet o połowę tańsze niż w szczycie sezonu. Można więc nawet w środku zimy wybrać się na kilka dni w miejsce pełne słońca i ciepła.

Żeglowanie w komfortowych warunkach

Od wielu lat popularnym kierunkiem podróży nie tylko Bielszczan, ale również mieszkańców innych regionów Polski, jest Grecja. Chętnie wyjeżdżamy nie tylko do kontynentalnych kurortów, ale również na wyspy greckie, których jest naprawdę całkiem sporo. Dają one możliwość ciekawego spędzania czasu oraz wypoczynku w takiej formie, jaką najbardziej lubimy. Wbrew pozorom, wyspy greckie to nie tylko złota plaża i błękitne morze, ale również bardzo bogata oferta dla osób, które wolą aktywnie spędzać czas na wakacjach. Czarter jachtu Grecja to doskonała propozycja dla miłośników żeglarstwa, którzy chcą odkrywać nowe wody i cieszyć się ciepłym klimatem także wtedy, gdy w Polsce pogoda raczej nie zachęca do żeglowania. W naszym kraju żeglarstw jest niestety aktywnością sezonową ograniczoną jedynie do ciepłych, wakacyjnych miesięcy. Na wyspach greckich czy chociażby w Chorwacji można natomiast żeglować praktycznie o każdej porze roku, zawsze będzie ciepło i przyjaźnie dla miłośników wodnych szaleństw. Jeśli planujemy żeglowanie po ciepłych greckich morzach, warto zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Czarter jachtu lepiej jest zarezerwować na co najmniej kilka miesięcy do przodu. Na ostatnią chwilę znajdziemy bowiem wolne łódki jedynie u takich armatorów, którzy nie do końca cieszą się dużą renomą lub nie oferują usług na naprawdę wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!