Drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia biurowe psują się dosyć często, szczególnie wtedy, gdy nie jest to sprzęt najlepszej jakości. Warto wtedy szukać dobrego punktu serwisowego, który szybko i niedrogo naprawi urządzenia.

W Bielsku-Białej działa sporo firm zajmujących się naprawą i serwisowaniem sprzętu biurowego. Jedne z nich świadczą usługi stacjonarne, inne natomiast oferują dojazd do klienta i naprawę na miejscu. Ta druga opcja pozwala znacznie zaoszczędzić czas naprawy, dzięki czemu zepsuty sprzęt nie powoduje problemów.

Jakość usług ważniejsza niż cena

Aby znaleźć dobry serwis drukarek HP oraz sprzętów innych marek, warto kierować się przede wszystkim jakością oferowanych usług. Nie należy szukać firmy, która oferuje najniższe ceny, gdyż wiąże się z tym także niska jakość usług. Konkurencyjna cena może oznaczać na przykład, że drukarka wyląduje w naprawie na dwa tygodnie, a jej brak będzie bardzo dotkliwy dla jej właściciela. Najlepszym rozwiązaniem jest kierowanie się opiniami klientów, którzy już z danego serwisu korzystali i mogą sporo powiedzieć zarówno o cenie, jak i o jakości oferowanych usług. W Bielsku-Białej warto więc wejść na lokalne fora internetowe czy grupy tematyczne w mediach społecznościowych, gdzie szybko i sprawnie otrzymamy interesujące nas informacje.

Mobilne usługi wygodniejsze niż stacjonarne

Dobry serwis urządzeń biurowych to taki, który realizuje swoje usługi przede wszystkim szybko. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, w których urządzenia biurowe są używane regularnie i praktycznie przez cały czas. Wtedy zepsuta kopiarka czy kserokopiarka może spowodować zastój w pracy firmy. Jeśli nie można wydrukować ważnej umowy czy skopiować niezbędnych dokumentów w dziale biurowym, może się okazać, że zatrzyma się cała produkcja lub będzie ona mocno opóźniona.

Tusze - HP, EPSON, BROTHERNajlepsza opcją jest szukanie takiego serwisu, który oferuje dojazd do klienta i naprawę sprzętu na miejscu. Nie trzeba wtedy tracić czasu na dowożenie sprzętu do naprawy, można również liczyć na nieco niższe ceny. Mobilne usługi są znacznie korzystniejsze cenowo niż te, które oferowane są w punktach stacjonarnych. Wystarczy zadzwonić, zgłosić usterkę, a serwisant szybko przyjedzie i naprawi co trzeba.

Inwestycja w dobry sprzęt ograniczy koszty późniejszych napraw

Firmy, które na co dzień używają sprzętu biurowego, powinny również zadbać o to, by psuły się one jak najrzadziej. Bardzo ważna jest więc prawidłowa eksploatacja sprzętu, zgodna z instrukcją i zaleceniami producenta. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie wysokiej jakości urządzeń. Są one zdecydowanie bardziej długowieczne, a jednocześnie tańsze w eksploatacji. Im droższe urządzenie, tym korzystniej można do niego dokupić na przykład tusze i tonery.

Nie warto więc oszczędzać na jakości sprzętu biurowego, gdyż takie oszczędności są jedynie pozorne. Jak sprzęt będzie tani, częściej będzie się psuł i wymagał naprawy, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami i niezamierzonymi przerwami w pracy.

1 thought on “Gdzie w Bielsku-Białej korzystnie naprawisz sprzęt biurowy?

  1. My drukujemy na sprzęcie HP. Dokładnie mamy 2 dość młode urządzenia LaserJet Pro M125nw i szczerze możemy je polecić. Od zawsze w firmie wykorzystywaliśmy drukarki laserowe HP i w zasadzie spisywały się bez zarzutu pracując głównie na zamiennych tonerach Activejet ale nie tylko (bo od jakiegoś czasu kupujemy tańsze zamienniki i też jest ok).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!