Bielskie firmy ubezpieczeniowe obejmują od gigantów branżowych do małych firm, które sprzedają tylko kilkaset polis rocznie. Więc kiedy już zdecydujesz się na zakup polisy, skąd wiesz, czy wybrana firma jest właściwa. Oto kilka wskazówek, które poprowadzą Cię przez proces i pomogą Ci znaleźć w Bielsku-Białej dobrą polisę ubezpieczeniową w atrakcyjnej cenie.

Zrób research

Zrobienie własnego researchu jest zawsze dobrym pomysłem. Ogólnie rzecz biorąc, towarzystwa ubezpieczeń na życie w Bielsku-Białej są w doskonałej kondycji finansowej. Niezależnie od tego chcesz mieć pewność, że możesz polegać na wybranej firmie. Mimo że firmy ubezpieczeniowe są zobowiązane prawem do utrzymywania dużych rezerw, aby zagwarantować, że będą w stanie spełnić swoje przyszłe zobowiązania wobec swoich klientów, zawsze mądrze jest zrobić taką swoją pracę domową przed dokonaniem zakupu.

Oto kilka firm ubezpieczeniowych w Bielsku, którymi warto się bliżej zainteresować.

* US Urszula Sajnoga UBEZPIECZENIA STRACONKA
B-B, ul. Bracka 1
tel. 606 509 865
e-mail: u.sajnoga@wp.pl

* PZU Życie S.A.
B-B, ul. 1 Maja 18, tel. 33 829 94 00, fax 33 822 10 30
czynne od 8.00 – 16.00 (kasy do 15.30)
ubezpieczenia na życie, IKE PZU

* Nationale – Nederlanden
B-B, ul. Mickiewicza 40, tel. 33 812 01 00, fax 33 812 01 05, e-mail: BielskoBiala1@ingnn.pl
czynne od 8.00 – 17.00

* UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ
B-B, ul. Ks. Stojałowskiego 50, tel. 33 827 89 70, fax 33 827 89 81, e-mail: oddzial.bielsko-biala@uniqa.pl

* Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
B-B, ul. Lipnicka 4, tel. 33 827 84 00, fax 33 827 84 09, 33 827 84 10, 33 827 84 11, e-mail: oddzial.bielsko@ptu.pl

Chcesz zawęzić wyniki? Sprawdź oceny firmy!

Najlepszym sposobem sprawdzenia kondycji finansowej firmy jest jej ocena. Kilka prywatnych firm przeprowadza analizy finansowe firm ubezpieczeniowych, a ich raporty można zazwyczaj przeglądać online, poznać informacje przez telefon lub odwiedzając lokalną siedzibę. Niektóre udostępnią swoje oceny za darmo, a inne pobiorą niewielką opłatę. Należy pamiętać, że nie wszystkie agencje korzystają z tego samego systemu ocen, dlatego jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl wejdź tutaj.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Tak i nie. Większość największych firm ubezpieczeniowych działa od dziesięcioleci, a niektóre z nich sięgają połowy lat 40. XIX wieku. Kiedy firma działa tak długo, możesz mieć pewność, że rozumie złożoność działalności ubezpieczeniowej, wie, jak zarządzać ryzykiem i rozwijać aktywa, a także ma historię spełniającą długoterminowe zobowiązania finansowe. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś rozważać robienia interesów z mniejszymi firmami. Istnieją setki małych i średnich firm ubezpieczeniowych, a wiele z nich jest godnych uwagi.

Większość ludzi kupuje ubezpieczenie na życie za pośrednictwem agentów lub brokerów i nie bez powodu: ustalenie, ile i jakie ubezpieczenie należy dokupić, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie kiedykolwiek podjąłeś, ale jest także jednym z najbardziej skomplikowanych wyborów – wiedza profesjonalisty jest zatem zawsze mile widziana.

1 thought on “Gdzie w Bielsku-Białej nie przepłacisz za polisę ubezpieczeniową?

  1. Interesuje mnie niedrogie ubezpieczenie auta, a zupełnie nie wiem, jak szukać dobrej i na pewno sprawdzonej oferty. Na rynku ubezpieczeń jest tyle firm i rożnych pakietów ubezpieczeniowych, że kompletnie pogubiłam się ich czytaniu i wyborze. Może macie jakichś dobrych ubezpieczycieli, z których jesteście zadowoleni i korzystacie z ich usług już długi czas? I w ogóle, skąd się biorą tak duże różnice w stawce za ubezpieczenie? Czy można polisę spłacić w ratach, czy trzeba jednorazowo zapłacić za całość?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!