Wybranie odpowiedniej szkoły, która pod względem zarówno praktycznym, jak i teoretycznym szkoli fachowców to kluczowa decyzja w życiu każdego młodego człowieka, który chce się sprawdzić w dziedzinie przemysłu. Bielsko-Biała stara się w tym kontekście umożliwić sektorowi edukacyjnemu osiągnięcie takich wyników dla uczniów, społeczności lokalnych i przedsiębiorstw – aby każde z tych ogniw było maksymalnie usatysfakcjonowane. W wyniku tego w Bielsku nie brakuje szkół dla specjalistów, które mogą być znaczącym etapem w ramach ścieżki kariery, która daje szeroki możliwości możliwości w branży budowlanej.

Dlaczego Bielsko-Biała ma sporo do zaoferowania?

Programy, jakie można znaleźć w ramach tych kursów i szkoleń są wysokiej jakości, bo w nich przemysł budowlany skutecznie współpracuje ze szkołami, innymi instytucjami edukacyjnymi i partnerami lokalnymi w celu podniesienia profilu kariery w budownictwie dla wszystkich chętnych.

Stworzenie ścieżki kariery w budownictwie i budowie dla uczniów poprzez możliwości edukacyjne i szkoleniowe, w tym doświadczenie zawodowe i zorganizowane miejsca pracy to bardzo ważny aspekt. Zadbano również w Bielsku w tym kontekście o równoległe wspomaganie rozwoju zawodowego nauczycieli.

Aby dowiedzieć się więcej o programie wybranych szkół, w tym o aktualnych zajęciach i projektach, możliwościach uczniów i nauczycieli oraz o tym, w jaki sposób szkoła lub firma mogą się zaangażować w wyszkolenie przyszłego fachowca – najlepiej jest skontaktować się z wybraną i poprosić o rozmowę na ten temat z koordynatorem programu dla budowlanki. Poniżej zamieszczamy tylko wyselekcjonowane informacje na ten temat.

Gdzie w Bielsku-Białej szkolą fachowców do branży budowlanej?

Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego
kierunek: technik budownictwa

Ze specjalizacjami do wyboru:
• wykonanie robót murarskich i tynkarskich,
• wykonanie robót zbrojarskich i betoniarskich,
• organizacja i kontrolowanie robót budowlanych,
• sporządzenie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej.

Polecamy ten kurs ponieważ absolwent po ukończeniu takowego ma naprawdę szerokie możliwości zatrudnienia. Może zostać zatrudniony na stanowisku technika np. w wytwórniach prefabrykatów, urzędach nadzoru budowlanego, czy też biurach projektów. Ukończenie takowego kursu uprawnia go także do tego, by postarać się o zdobycie uprawnień budowlanych, a nawet możliwe jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług budowlanych.

Ośrodek szkolenia zawodowego ZIAD w Bielsku-Białej

Tutaj proponuje ciekawy kurs dla fachowców – przyszłych instalatorów fotowoltaiki, gdzie w ramach programu uczestnik poznaje wiele ważnych zagadnień przygotowujących go do zawodu, w tym m.in. są to podstawy stosowania systemów fotowoltaicznych, montaż i regulacja instalacji systemu PVC czy też poznanie zasad uruchamiania instalacji fotowoltaicznych, jak również zajęcia praktyczne z montażu i uruchamiania zestawu fotowoltaicznego. Kurs trwa tylko kilka dni, a daje naprawdę wielkie możliwości i perspektywy.

Zestawienie nadesłał portal Dom z keramzytu – Lecadom.pl – dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!