Ginekologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą poprawić swój wygląd, odczuwają ból, dyskomfort i nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego. Dzięki niej, można poprawić niedoskonałości miejsc intymnych, które wynikają z wad wrodzonych lub związane są po prostu ze starzeniem się organizmu. Jakie zabiegi ginekologii estetycznej są najczęściej wykonywane u kobiet?

Labioplastyka – na czym polega?

Labioplastyka to popularny zabieg chirurgiczny, który polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych, zarówno mniejszych, jak i większych, zarówno mniejszych, jak i większych. Według specjalistów zajmujących się ginekologią estetyczną (na przykład w http://www.klinikagalena.pl/ginekologia-estetyczna/) chęć zmiany może wynikać z większej podatności na otarcia, ale też z kwestii estetycznych. Niektórym kobietom przerost warg sromowych może przeszkadzać nawet podczas uprawiania sportu. Na taki zabieg może zdecydować się każda kobieta, która nie ma zaburzeń krzepliwości krwi, nadciśnienia tętniczego i cukrzycy. Wyklucza się także osoby, które karmią piersią lub są w ciąży. Po labioplastyce zazwyczaj kobieta opuszcza szpital jeszcze tego samego dnia. Ból nie jest uporczywy, a organizm szybko wraca do formy po przebytej operacji.

Waginoplastyka – dla kogo?

Waginoplastyka najczęściej wykonywana jest wśród kobiet, które rodziły siłami natury. Jest to plastyka pochwy, którą niektórzy nazywają uelastycznieniem. Zabieg polega na zwężeniu wejścia do pochwy, które mogło zostać uszkodzone podczas porodu. Dzięki waginoplastyce kobiety znów mogą odczuwać radość z seksu, w związku z czym maleją także ich kompleksy. Istnieją określone przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie tego zabiegu. Jest to potwierdzona lub planowana niebawem ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi, nowotwory i ogólnie zły stan zdrowia wynikający z przeprowadzonych badań. Rekonwalescencja trwa około 2 miesiące. Po tym czasie kobieta może wrócić do normalnej aktywności seksualnej.

Hymenoplastyka – kto się na nią decyduje?

Hymenoplastyka to zabieg mający na celu przywrócenia błony dziewiczej. Najczęściej decydują się na nią kobiety, które motywowane są uwarunkowaniami kulturowymi (np. w krajach islamskich) lub czynnikami medyczno-psychologicznymi. Zabieg ten trwa od 30 do 50 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Szpital można opuścić jeszcze tego samego dnia, a rekonwalescencja powinna wynosić około 2 tygodni. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, na hymenoplastykę nie mogą zdecydować się kobiety, które mają nieleczoną cukrzycę, nowotwory, infekcje pochwy lub przechodzą miesiączkę.

Powiększenie punktu G – co daje?

Powiększenie punktu G nie jest zabiegiem chirurgicznym. Polega na uwydatnieniu i ujędrnieniu punktu wrażliwego na bodźce ostrzykiwaniem kwasem hialuronowym. Dzięki niemu kobiety odczuwają większe doznania seksualne. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a efekty utrzymują się nawet przez 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!