Chemiczna koloryzacja włosów nie zawsze sprawia, że nasze włosy wyglądają zdrowo. Zazwyczaj efekt pięknego koloru utrzymuje się do pierwszego mycia głowy, a potem jest już tylko gorzej. Włosy niszczone wieloletnią koloryzacją są łamliwe, wypadają i tracą blask mimo intensywnego nawilżania.

Istnieją jednak metody naturalne, które w mniej inwazyjny sposób pozwalają podkreślić piękno włosa. Czy ktoś z Was zastanawiał się, że kolor na włosach można uzyskać za pomocą sproszkowanych ziół takich jak: indygo, henna, jatropha czy amla? Poza henną niewiele osób wie, że istnieją jeszcze inne możliwości. A jeżeli sproszkowane zioła połączymy w odpowiednich proporcjach to możemy uzyskać niemal każdy kolor włosów, jaki sobie wymarzymy. Najważniejszy jest jednak fakt, że naturalne farby do włosów, nie posiadają chemicznych substancji, które zawierają zwykłe farby do włosów.Naturalne farby do włosów marki Khadi posiadają certyfikat jakości, który zaświadcza, że do wytworzenia farb zostały użyte tylko substancje pochodzenia roślinnego.

Akcesoria dla salonów kosmetycznychHenny różnią się tym od zwykłych farb, że nie wnikają w strukturę włosa, a działają na jego powierzchni, otulając go naturalnymi pigmentami. Niestety nie powodują rozjaśnienia włosom, dlatego nie sprawdzą się do zmiany koloru z ciemnego na jasne. Ich celem, poza nadaniem naturalnego koloru, jest wzmocnienie włosów, nadanie im blasku oraz witalności. Niektóre mieszanki mają również za zadanie oczyszczanie skóry głowy, co dodatkowo wpływa na jakość samych włosów i ich wzrostu. Uzyskany kolor nie sprawia efektu hełmu, a mieni się wielowymiarowym kolorem, co sprawia, że włosy wyglądają w dalszym ciągu naturalnie.

Wśród produktów dostępnych w sklepie KosmetykiOrientu.pl znajdziemy między innymi takie marki jak:

  • Lass naturals
  • Fitokosmetki
  • Sattva
  • Khadi

Pamiętajmy, że henny to również produkty, które doskonale sprawdzą się w roli odżywek do włosów. Jeżeli nie chcemy farbować włosów, możemy zastosować bezbarwną hennę, która otuli włosy, sprawi, że będą grubsze, gęstsze, bardziej lśniące, po prostu zdrowe. A jeżeli zdecydujemy się pójść śladamibarwnych Hindusek możemy również wykorzystać hennę do malowania ciała. Tego typu naturalny tatuaż jest całkowicie bezpieczny dla naszego ciała, nie pozostaje z nami na całe życie, a może być doskonałą zabawą podczas kobiecych spotkań. Koszt henny przeznaczonej zarówno do farbowania włosów oraz wykonywania czasowych tatuaży, to zaledwie dziesięć złotych. Wykonanie farbującej emulsji nie wymaga zbyt wielkich umiejętności. Wystarczy wymieszać sproszkowaną henną z gorącą wodą, całość zakwasić niewielką ilością octu jabłkowego lub soku z cytrusów i odstawić do utlenienia. Potem wystarczy nakładać i cieszyć się pięknym kolorem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!