Stołki barowe kojarzą nam się najczęściej z modnymi knajpami, gdzie możemy napić się czegoś mocniejszego lub pogadać ze znajomymi. Jednak coraz częściej popularne hokery możemy spotkać także w domach, gdzie świetnie sprawdzaj się jako element wyposażenia kuchni. Niezależnie, czy planujesz zakup hokerów do domu, czy do baru, powinieneś zwrócić uwagę na najważniejsze cechy stołków barowych.

Na co zwrócić uwagę?

Asortyment producentów oferujących stołki barowe i meble do restauracji jest bardzo bogaty i obfituje zarówno w klasyczne, eleganckie krzesła, jak i stołki o nowocześniejszej konstrukcji i efektownej kolorystyce. Szeroki wybór zawsze ma swoje plusy, jednak nie da się ukryć, że im więcej produktów na rynku, tym trudniej podjąć decyzję. Zanim zdecydujemy się na wybór hokrea, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Pierwsze z nich to: ilu stołków potrzebujemy? Odpowiedź determinowana jest zazwyczaj przez wymiary naszej wyspy barowej. Należy bowiem pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów pomiędzy jednym a drugim stołkiem, niezależnie od tego, czy kupujemy hokery do baru, czy do domu.

Dopasuj wysokość stołka

Stołki powinny być dopasowane do wysokości baru, tak aby osoba siedząca przy blacie mogła czuć się komfortowo. W tym celu należy zmierzyć wysokość swojego baru, aby optymalnie dobrać krzesełka. Dla jeszcze większej wygody możemy postawić na hokery z regulowaną wysokością siedziska (różne modele krzeseł znajdziesz np. na https://dominova.com.pl/krzesla-do-restauracji).

Jeśli chodzi o kwestie związane z kolorystyką, możemy zdecydować się na kolory neutralne, takie jak: biel, czerń czy brąz, albo postawić na odważniejsze kolory, dzięki którym wyspa barowa efektownie wyróżni się na tle pozostałej aranżacji pomieszczenia.

Z oparciem czy bez?

Szeroki wybór mamy również, jeśli chodzi o konstrukcję stołka barowego. W ofercie renomowanych producentów, takich jak Meble Radomsko znajdziemy hokery drewniane, metalowe lub o konstrukcji łączącej oba tworzywa. Podobnie jak w przypadku kolorystyki, tutaj także wybór jest kwestią naszych indywidualnych preferencji. Meble restauracyjne powinny ze sobą współgrać. Warto dobrać stołek, który swoim wyglądem nawiązywał będzie do pozostałych elementów wyposażenia lokalu lub pomieszczenia.

Na rynku znajdziemy hokery barowe z oparciem lub bez. Im więcej czasu spędzamy przy barze, tym lepiej sprawdzą się wygodne stołki z oparciem, przynoszące ulgę naszym plecom. Stołki bez oparcia to rozwiązanie bardziej designerskie i nowocześniejsze, jednak z pewnością nie tak wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!