Oleje hydrauliczne HL 46 istnieją w wielu wersjach. Często na rynku można spotkać produkty, które różnią się od siebie niewielkimi szczegółami. Jak więc dobrać odpowiedni olej do danej maszyny? Może to być naprawdę trudne zadanie, którego jednak nie musisz się obawiać. Dziś przedstawimy Ci opis oleju hydraulicznego HL 46, podpowiemy także, komu zlecić jego dobór do danego urządzenia, aby to działało równie sprawnie, jak chwilę po produkcji! 

1. Olej hydrauliczny HL 46 – co to?

2. Czy warto dobierać olej na własną rękę?

Tak jak pisaliśmy na samym początku, olej hydrauliczny HL 46 to medium robocze w napędach hydraulicznych. Występuje w wielu rodzajach i nieco się od siebie różni. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Olej hydrauliczny HL 46 – co to?

Medium robocze, które jest wykorzystywane zarówno w napędach hydraulicznych, jak i układach tłumiących. Najczęściej występuje w maszynach rolniczych. Zwykle ma postać żółtej lub lekko czerwonej cieczy. Co wyróżnia olej hydrauliczny HL 46 na tle innych? Jego nieściśliwość, która sprawia, że może być sprężony do bardzo wysokiego ciśnienia, uzyskując przy tym bardzo dużą siłę, przy jednocześnie małym napędzie. Olej ten nie odgrywa jedynie opisanej w poprzednim zdaniu roli. Ma także znaczenie w smarowaniu elementów metalowych, co przekłada się na ich wolniejsze zużywanie się. Niestety, olej hydrauliczny HL 46 występuje w różnych rodzajach. Aby zoptymalizować pracę maszyn rolniczych, konieczny jest odpowiedni dobór danego rodzaju do konkretnego modelu i marki maszyny. Wiele osób chcących na własną rękę wybrać odpowiedni olej ma z tym niemałe problemy. Często zdarzają się sytuacje, kiedy olej ten wybrany jest błędnie, co przekłada się na szybsze zużywanie się części w układach hydraulicznych, czasem także dochodzi do usterki samej maszyny.

Czy warto dobierać olej na własną rękę?

Jak możesz się domyślać i mogłeś wyczytać z ostatniego zdania w poprzednim akapicie, nie warto dobierać oleju hydraulicznego HL 46 na własną rękę. Potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza na temat każdego rodzaju oleju, musisz wiedzieć, czym się różnią, jakie są ich cechy charakterystyczne i dlaczego dany rodzaj pasuje do konkretnej maszyny. Tylko wtedy masz pewność, że stawiasz na poprawne rozwiązanie, które nie wpłynie niekorzystnie na sprzęt i wszelkie układy w urządzeniu. Dlatego też zlecaj dobór oleju profesjonalistom. Możesz ich znaleźć pod linkiem, który ukryliśmy na początku artykułu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!