Jeżeli mieszkasz w Bielsku-Białej lub okolicach i posiadasz własne auto, zapewne interesuje Cię kwestia OC. Duże podwyżki ubezpieczeń w ostatnich latach powodują, że wydatek na obowiązkową polisę warto zaplanować wcześniej, tak aby się nie zdziwić, kiedy przyjdzie do wyliczenia składki. Ile w takim razie średnio płacimy za OC w Bielsku? Przeanalizujmy tę kwestię.

Jak wyliczyć przeciętną składkę

Obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest dość nietypowym produktem pod względem ceny. Wynika to z faktu, że różni się ona w zależności od osoby, tzn. dla jednego kierowcy OC może być nawet kilkukrotnie tańsze niż dla innego, mimo że obaj kupują tę samą polisę, na identycznych warunkach. Żeby się o tym przekonać, wystarczy otworzyć kalkulator OC – najtaniejuagenta.pl i wyliczyć składkę dla doświadczonego kierowcy z pełnymi zniżkami za bezszkodową jazdę i później dla młodej osoby, która miesiąc temu zdała prawo jazdy. Różnica w cenie będzie ogromna na korzyść starszego kierowcy z większym stażem za kółkiem.

To powoduje, że trudno porównywać ceny OC dla większej grupy różnych kierowców, a takich mamy w Bielsku-Białej. Jak w takim razie ustalić średni koszt polisy? Jednym ze sposobów jest stworzenie fikcyjnego, przeciętnego kierowcy, który byłby reprezentantem większej grupy osób, swego rodzaju statystycznym Kowalskim. W takim razie posłużmy się tą metodą, uściślijmy, kto jest naszym Kowalskim, wybierzmy dla niego samochód i sprawdźmy, ile wynosi jego składka, wyszukując najlepsze ubezpieczenie OC na najtaniejuagenta.pl.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Bielsku-Białej

Jako przeciętnego bielskiego kierowcę wskazaliśmy 40-letniego mężczyznę, który jest żonaty, ma jedno dziecko, pracuje fizycznie, posiada prawo jazdy od 8 lat, wypracował zniżki w wysokości 50%, od 6 lat nieprzerwanie wykupuje OC, a 2 lata temu z jego polisy zostało wypłacone niewielkie odszkodowanie za spowodowaną przez niego stłuczkę na parkingu. Nasz kierowca poszukuje polisy dla Skody Octavii z 2010 roku z silnikiem diesla o pojemności 1,6 l i przebiegiem 200 tys. km.

Posługując się podanymi parametrami i wpisując je do formularza w porównywarce ubezpieczeniowej, uzyskaliśmy wyliczenie dla kilkunastu towarzystw. Ceny wahają się mocno, bo od 665 zł za najtańszą do prawie 1500 zł za najdroższą polisę. Oczywiście warto wybierać wyłącznie najkorzystniejsze cenowo oferty. Mając na uwadze, że 3-4 lata temu nasz kierowca bez problemu znalazłby oferty tańsze nawet o 200-300 zł, można stwierdzić, że OC mocno podrożało i stanowi dość duży wydatek dla przeciętnego kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!