Bez względu na to, czy podróżujemy po mieście, czy drogami poza miastem, mogą zdarzyć się sytuacje, że samochód odmówi nam posłuszeństwa. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pomocy drogowej, która zajmie się odholowaniem samochodu do najbliższego warsztatu. Jeśli mieszkamy w Bielsku-Białej lub okolicach warto poznać również ceny, jakie obowiązują w firmach zajmujących się holowaniem aut.

Pomoc drogowa bywa jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy auto odmówi nam posłuszeństwa podczas trasy. Nie zawsze da się bowiem samochód samodzielnie odholować na pobocze czy do warsztatu. Nie zawsze jest również możliwość naprawienia auta na miejscu. Owszem, bywa to realne, ale jedynie w przypadku niewielkich usterek. Czasem warto więc od razu zamówić usługi holowania i odstawić auto na kompleksową naprawę do wybranego warsztatu. Trzeba jednak mieć świadomość, że są to usługi płatne, a ich wysokość jest uzależniona od kilku czynników.

Ceny holowania uzależnione od przejechanych kilometrów

Ceny usług holowniczych w Bielsku-Białej są dosyć zbliżone. Konkurencja na rynku jest dosyć spora, firmy więc dbają o to, by ich ceny nie były zbyt wygórowane w stosunku do innych firm. Wtedy bowiem istnieje ryzyko, że klient zrezygnuje z usługi, bo szybko znajdzie tańszą ofertę. Ceny usług to najczęściej kilka złotych, ale za każdy przejechany przez lawetę kilometr. Trzeba więc mieć świadomość, że ostateczny koszt holowania samochodu może być za każdym razem inny. Wszystko zależy od tego, czy auto zepsuło nam się w samym mieście czy gdzieś na terenie podmiejskim czy drodze szybkiego ruchu. Im dalej ma laweta do przejechania, tym większy będzie koszt holowania auta. Nic więc dziwnego, że większość kierowców decyduje się na skorzystanie z usług tych firm holujących, które znajdują się w najbliższej okolicy miejsca zdarzenia. Jeśli potrzebna jest nam auto laweta Hannover, to szukamy usług w najbliższej okolicy, a nie ściągamy lawetę z Polski czy z drugiego końca Niemiec. Wtedy byłoby to kompletnie nieopłacalne.

Koszty holowania często można pokryć z ubezpieczenia

holowanie Niemcy HolandiaO koszty holowania nie muszą martwić się wszyscy kierowcy, którym samochody odmówiły posłuszeństwa. Bardzo często tego rodzaju usługi są wliczone w ubezpieczenie, które dodatkowo płacą. Firmy ubezpieczeniowe, aby przyciągnąć klientów, oferują dziś całe mnóstwo pakietów, bogatych w różnego rodzaju usługi dodatkowe. W ramach pakietu ubezpieczeniowego można mieć więc także usługę holowania samochodu czy podstawienia auta zastępczego. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak to zostało zapisane w umowie. Choć takie bardzo bogate ubezpieczenia są również droższe niż podstawowe pakiety, zdecydowanie warto z nich korzystać. Dzięki temu kierowcy mogą spać spokojnie i mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze i awarii auta będą nie tylko mieli profesjonalną pomoc o każdej porze, ale również nie będą musieli martwić się o koszty holowania czy wynajęcia auta zastępczego. Dodatkowe ubezpieczenie, choć droższe, daje więc całe mnóstwo korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!