Do wykonywania pełnoceramicznych koron na implantach dentystycznych używa się różnych materiałów. Wszystkie porcelanowe korony na implantach dentystycznych mogą być wykonane w całości z ceramiki, cyrkonu, szlachetnego pełnego żółtego złota i innych typów. Zazwyczaj pacjenci uważają, że korony implantów dentystycznych są wykonane z jednego materiału. W różnych przypadkach używany jest inny materiał na implanty Szczecin. Koszt leczenia stomatologicznego może się różnić w zależności od zastosowanego materiału.

Nie sposób bardziej podkreślić znaczenia doboru odpowiedniej porcelany do korony.

Dobry stomatolog Szczecin zawsze upewnia się, by swojemu pacjentowi dokładnie wyjaśni różnice między materiałami na korony, abyś mógł podjąć świadomą i właściwą decyzję. Wybór materiału na koronę i sposób jej wykonania jest bardzo ważny. Trzeba w tym kontekście uwzględnić między innymi następujące czynniki, aby zdecydować, który materiał na koronę implantu jest najlepszy dla pacjenta:

• Grubość lub cienkość tkanki dziąseł pacjenta.
• Czy pacjent zgrzyta zębami, czy nie. J
• Czy pacjent miał w przeszłości pękniętą lub złamaną koronę porcelanową czy nie.
• Kolor obecnego łącznika pacjenta: cyrkonia (biały) lub metal.
• Umiejscowienie korony: przód jamy ustnej kontra tył jamy ustnej.
• Przeciwległe zęby nowej korony.

Ważne jest też, by poznać odpowiedzi na pytania o to, jak będzie wyglądać korona porcelanowego implantu dentystycznego i jak długo ma trwać porcelanowa korona implantu. Jasność i przejrzystość graniczących zębów też ma znaczenie, tak samo jak to czy w okolicy są inne wstawki porcelanowe, czy nie.

Szlifowanie zębów jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu materiału na koronę implantu. Najlepszą praktyką podczas zgrzytania zębami jest użycie najmocniejszego materiału, aby zęby wytrzymały większy nacisk. W takiej sytuacji bardzo pomocne mogą być korony cyrkonowe. Jeśli ząb jest z tyłu, dla większej siły możesz skorzystać ze złotych koron. Silniejsza wymiana porcelany jest również konieczna, jeśli pacjent ma zgryz krzyżowy. Decydując o wyborze rodzaju materiału na koronę implantu przed jamą ustną decydującym czynnikiem jest kolor łącznika. Jako materiał na koronę stosuje się tlenek cyrkonu. Tylko w przypadku cienkich dziąseł, jeśli używany jest tytanowy lub prefabrykowany łącznik, wówczas ciemny metalowy kolor może być widoczny przez dziąsła i sprawić, że biała korona implantu będzie wyglądać na ciemną. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie niestandardowy łącznik implantu. Pacjent z implantem dentystycznym Powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać materiał na koronę implantu.

Wyszukiwanie dobrego dentysty który zna się kompleksowo na tym temacie może być naprawdę trudne. Jeśli się tego podejmiesz koniecznie szukaj takiego, który ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnych przypadków implantów dentystycznych. Następnie skontaktuj się z nim, aby umówić się na spotkanie, dzięki któremu całość tego zagadnienia będzie dla Ciebie dużo bardziej zrozumiała i pozwoli CI podjąć świadomą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!