Infolinia prawna – w jakich dziedzinach możemy uzyskać pomoc radcy prawnego?

Brak komentarzy

Pomocy prawnej szukamy często w różnych sprawach życiowych, w których nie za bardzo jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Przeciętny obywatel ma niewielką wiedzę na temat przepisów prawa. Często ma problemy z napisaniem nieskomplikowanego pisma, tym bardziej nie będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie w trakcie sprawy sądowej. Warto szukać pomocy fachowców, którzy szybko i sprawnie są w stanie rozwiązać nawet największe prawne problemy.

W wielu miastach, szczególnie tych większych, możemy znaleźć prężnie działające infolinie prawne, w których można uzyskać poradę czy skonsultować się w ważnej sprawie. Infolinie są zwykle prowadzone przez różne organizacje i instytucje, a rodzaj udzielanych porad zależy od tego, jaki jest profil działalności danej instytucji i czym się ona konkretnie zajmuje.

Jakie porady prawne przez telefon?

Bardzo popularne są porady prawne udzielane przez różne oddziały Państwowej Inspekcji Pracy. Mogą z nich skorzystać osoby, które mają problemy z pracodawcą, nie mają zaległych wypłat, pracują niezgodnie z umowami lub zostali zwolnieni bez konkretnej przyczyny. Dzięki skorzystaniu ze wsparcia na infolinii dowiedzą się, co mogą w swojej sprawie zrobić i jak się za nią zabrać od początku. Podobnie jest w przypadku porad dotyczących prawa rodzinnego, które można znaleźć przy różnego rodzaju ośrodkach czy fundacjach. Chętnie korzystają z nich osoby, które stoją przed wizją rozwodu, sprawy związanej z podziałem majątku czy opieką nad dziećmi. Infolinie można również znaleźć w wielu instytucjach zajmujących się ochroną środowiska, zabytkami, przepisami związanymi z nieruchomościami. Jeśli interesuje nas odszkodowanie za spadek wartości działki, również możemy w ramach porad przez telefon znaleźć dobre konsultacje, które pozwolą nam zdobyć nieco wiedzy w wybranym temacie.

Porady przez telefon nie zawsze wystarczą

Jeśli szukamy porad prawnych przez telefon, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będą one ostatecznym rozwiązaniem naszego problemu prawnego. Najczęściej jest to konsultacja, dzięki której dowiemy się, co nam przysługuje, jakie mamy możliwości działania, gdzie zwrócić się po pomoc lub wsparcie lub specjaliści wyjaśnią nam przepisy w konkretnym temacie. Dalszą kwestią jest pisanie pism procesowych czy sprawa sądowa, którą trzeba już założyć na własną rękę lub z pomocą doświadczonego prawnika. Konsultacje mogą więc nas uspokoić, sprawią, że zdobędziemy nieco więcej wiedzy. Ostatecznie jednak i tak trzeba będzie się wybrać do dobrej kancelarii prawnej. To ważne w szczególności w tych przypadkach, które zawsze kończą się postępowaniem przed sądem. Klienci o wiele lepiej i bardziej komfortowo czują się wtedy, gdy wiedzą, że jest ktoś, kto za nich zajmuje się wszystkimi formalnościami, terminami, pismami procesowymi czy reprezentacją przed wymiarem sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!