Zainteresowany założeniem ogrodu kwiatowego? Nic dziwnego, co raz więcej stęsknionych za naturą Bielszczan podejmuje taką inicjatywę! Oto kilka wskazówek dotyczących sadzenia rabat kwiatowych plus sugestie, dotyczące tego jak pielęgnować kwiaty.

Wszyscy marzymy o bujnym, pięknym kwiatowym ogrodzie pełnym kolorowych kwiatów i to przez cały sezon. To, na czym kończymy, to zazwyczaj inna historia. Czy ich kolor blaknie, gdy zaczyna się robić ciepło? Czy rośliny rosną chaotycznie i sprawiają wrażenie nieposłusznych? Czy wysokie rośliny wypierają te krótkie? Czy późnym latem wszystko wygląda na zaniedbane?

Słońce i gleba

Najpierw oceń nasłonecznienie i ziemię. Gdy już wiesz, z czym masz do czynienia, możesz wybrać rośliny, które będą dobrze się czuć w Twojej posiadłości. Pomyśl o swoim ogrodzie jako o wielowarstwowej społeczności roślin.

Połączenie cebulek, bylin, jednorocznych i krzewów zapewni piękny ogród przez cztery pory roku. Zwróć uwagę na wysokości. Nawet w małym ogrodzie jest miejsce na rośliny krótkie, średnie i wysokie.

Wiosenne cebulki

Wiosenne kwitnące cebulki oferują najwcześniejszy kolorowy ogród:

  • przebiśniegi,
  • tulipany,
  • żonkile,

Rośliny wieloletnie

Byliny oferują różnorodność kwiatów i liści i wystarczy je zasadzić tylko raz! Przez ich oszałamiające czasy kwitnienia możesz mieć kolor przez cały sezon. Po wieloletnich uprawach kwitnienie nadal może wyglądać dobrze. Rośliny o ciekawych kolorach liści lub fakturach będą nadal dodawać coś interesującego do twojego ogrodu, nawet wtedy gdy nie kwitną.

Pomysły na rośliny wieloletnie

Rozważmy niektóre z tych wypróbowanych i prawdziwych bylin: naparstnica, stokrotki, gerbery żurawinowe, liliowce, krwawnik pospolity i wiele innych. Szukaj rodzimych dla terenu Bielska bylin, jeśli chcesz, aby Twój ogród był przyjazny dla pszczół, motyli i innych bywalców kwiatów. Do niektórych bielskich „tubylców zaliczają się astry.

Kwiaty jednoroczne

Takie są świetne do wypełniania luk w wieloletnim ogrodzie. Dadzą ci kolor długiego sezonu, jeśli pozostaniesz czujny na ich potrzeby. Ponieważ nie są one trwałymi dodatkami do ogrodu, możesz je zmieniać co roku, nadając swojemu ogrodowi nowy wygląd. Oto niektóre, bez których nie można się obejść: dalie, nagietek i nasturcje.

Dodatkowe elementy krajobrazu w ogrodzie

Krzewy dodają potrzebną strukturę przez cztery pory roku. Karzełkowe drzewa iglaste, żywopłoty, wiecznie zielone liściaste krzewy i krzewinki z kolorową korą lub krętymi kształtami dodają zimą ciekawego wyglądu dla ogrodu. Dzięki nim Twój ogród będzie wyglądał świeżo.

Pamiętaj też, że teraz jesrt świetny czas na planowanie nowego ogrodu kwiatowego. Nawet jeśli przestrzeń jest na wagę złota, kreatywność jest nieograniczona! Gotowy do planowania ogrodu kwiatowego? Z pewnością blog o kwiatach jest właściwym miejscem, od którego powinieneś zacząć swoją przygodę z nowym hobby. Można też udać się do jednego z bielskich ogrodów kwiatowych czy sklepów ogrodniczych i tam zaczerpnąć niezbędnej wiedzy, która na pewno Ci pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!