Planując montaż klimatyzacji w mieszkaniu zapewne pragniemy, aby posiadać instalację, która skutecznie zapewni komfort podczas letnich upałów. W tym artykule pokrótce omawiamy temat przydatności instalacji domowej klimatyzacji. 

Z roku na rok klimat w Polsce nieco ulega zmianie. Coraz lepiej zauważalne są fale letnich upałów, które dawniej nie występowały w naszym kraju aż w  takim nasileniu. Z uwagi na swój komfort oraz zdrowie domowników wiele osób zastanawia się, czy aby nie warto zamontować domowy klimatyzator. Dlaczego jest to inwestycja, która ma sens?

Zalety domowej klimatyzacji

Rzecz jasna jak każda instalacja tak i montaż domowej klimatyzacji jest związany z poniesieniem odpowiednich kosztów. Na kompletną instalację klimatyzacji składa się nie tylko same urządzenie montowane na ścianie w domu, ale także jednostka zewnętrzna oraz wszystkie elementy instalacyjne takie jak rury, otuliny, instalacja elektryczna i mocowania. Cały ten system musi zostać zaprojektowany przez profesjonalnego specjalistę, a następnie zamontowany przez wykwalifikowanych monterów. Te wszystkie działania muszą odpowiednio kosztować. Ale nawet biorąc pod uwagę tego typu koszty, na instalację klimatyzacji decyduje się coraz więcej właścicieli mieszkań.

Dzięki konkurencyjnym cenom klimatyzatorów, instalacje tego typu nie są już luksusem, na który pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi. Obecnie jest to inwestycja, która leży w zasięgu finansowych możliwości wielu ludzi. A korzyści wynikające z posiadania klimatyzacji w mieszkaniu są ogromne. Zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu bardzo negatywnie wpływa przecież nie tylko na to jak funkcjonujemy za dnia, ma także ogromne znaczenie w kwestii jakości snu. W okresach letnich upałów najbardziej doskwiera niejednokrotnie właśnie podwyższona temperatura w nocy. Optymalna dla snu powinna oscylować w granicach od 17 do 19 stopni Celsjusza. Gdy w sypialni temperatura nie spada poniżej dwudziestu kilku stopni naprawdę trudno mówić o komforcie snu. A zły sen wpływa z kolei na niską efektywność w pracy, trudność w regeneracji organizmu i co najważniejsze – naszego umysłu. Tak utrzymujący się dłużej stan może bardzo negatywnie wpływać na stan emocjonalny i zdrowotny rodziny. Z drugiej z kolei strony możliwość ustawiania optymalnej temperatury wewnątrz mieszkania znacząco przyczynia się do komfortu. Sprawia, że lepiej odpoczywamy, a podczas pracy w domowym biurze jesteśmy lepiej skoncentrowani, wydajniejsi i bardziej cierpliwi dla współpracowników i klientów.

Wiele nowoczesnych klimatyzatorów posiada także wbudowane liczne dodatkowe funkcje takie jak: podgrzewanie powietrza, jonizacja powietrza, regulacja wilgotności powietrza, a także regularne jego oczyszczanie.

Thermotronic – efektywne instalacje klimatyzacji we Wrocławiu
ul. Hirszfelda 38/2
55-220 Jelcz Laskowice
tel: +48 665 188 187
E-mail: biuro@thermotronic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!