Przed instalacją anteny telewizyjnej – ważne 3 wskazówki

Brak komentarzy

Chociaż mamy teraz lawinę usług internetowych, takich jak Netflix, wielu właścicieli domów nadal chce mieć możliwość odbierania niekodowanych naziemnych kanałów telewizyjnych (kanały telewizyjne z anteny).

Jednym z powodów jest to, że telewizja naziemna umożliwia oglądanie kanałów sportowych i informacyjnych, w niektórych przypadkach za darmo, a jednym kosztem jest sama antena oraz montaż anteny satelitarnej. Według statystyk 78% milenialsów nadal ma dostęp do tradycyjnej telewizji, właśnie z tego powodu.

Jeśli chcesz mieć dostęp do telewizji niekodowanej, musisz zainstalować antenę. I tu właśnie wkraczają specjaliści. Instalacja anteny to skomplikowany proces i musisz to zrobić dobrze, w przeciwnym razie możesz skończyć z dziurą w portfelu i brakiem sygnału telewizyjnego.

Aby ułatwić instalację anteny, przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące instalacji.

1. Pomyśl uważnie o typach anten wewnętrznych i zewnętrznych

Pierwszą wskazówką jest rozważenie, czy potrzebujesz anteny wewnętrznej czy zewnętrznej. Anteny wewnętrzne zazwyczaj nie działają w każdym miejscu. Najlepiej nadają się do obszarów o bardzo silnym zasięgu stacji, tam gdzie znaleźć można również zbiorcze instalacje telewizyjne.

Mogą też być jedyną opcją, jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w którym nie masz dostępu do dachu w celu zainstalowania anteny zewnętrznej lub nie możesz uruchomić nowego punktu telewizyjnego z istniejącego systemu telewizyjnego w budynku. W prawie wszystkich przypadkach anteny wewnętrzne generują słabe sygnały i piksele obrazu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do siły sygnału w Twojej okolicy lub po prostu chcesz mieć doskonały odbiór, prawdopodobnie najlepiej będzie wybrać antenę zewnętrzną. Jeśli wybierzesz antenę wewnętrzną, instalacja anten do internetu jest prawie po wyjęciu z pudełka. W przypadku anteny zewnętrznej instalacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Przeczytaj więcej wskazówek na temat tego, jak zainstalować antenę zewnętrzną. Następną rzeczą do zrobienia jest zbadanie kanałów i odbioru w Twojej okolicy. Świetnym sposobem na to jest skorzystanie z witryny, która obejmuje całą Polskę. Po prostu wprowadź swój adres, a będziesz mógł zobaczyć, jaki rodzaj dostępu masz w swojej okolicy.

Oprócz tego możesz również porozmawiać z sąsiadami i osobami w okolicy, które mają zainstalowaną telewizję niekodowaną, aby dowiedzieć się, do jakich kanałów mają dostęp i jaką siłę odbioru otrzymują.

2. Kup wysokiej jakości okablowanie

Aby zapewnić świetny obraz, weź wysokiej jakości kabel koncentryczny (kabel biegnący od anteny do telewizora). Spróbuj dążyć do współosiowego sygnału satelitarnego lub poczwórnego ekranu. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz dzielić odbiór z anteny na wiele telewizorów.

3. Wcześniej zmontuj materiały i narzędzia

Zanim zaczniesz instalować nową antenę, zmontuj wszystko, czego będziesz potrzebować. Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie pracy tylko po to, aby stwierdzić, że brakuje Ci zapasów lub odpowiedniego narzędzia. Dlatego przed rozpoczęciem instalacji uzyskaj to wszystko, czego możesz potrzebować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!