Oferta kont zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm nieustannie rośnie. Wiele osób ma już konta w więcej niż jednym banku. Niektórzy też decydują się zamknąć konto w jednym banku, by skorzystać z lepszej oferty innego. Nic więc dziwnego, że oferta banków pod tym względem nieustannie się zmienia i stara się zaproponować klientom coraz więcej korzyści.

Mieszkasz w Bielsku-Białej i szukasz ciekawej i korzystnej oferty konta bankowego? Nic trudnego – praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie coś, co odróżnia go od konkurencji. Warto więc przede wszystkim określić własne potrzeby i oczekiwania, jakie mamy wobec konta bankowego, a dopiero potem zabrać się za szukanie najlepszej dla siebie oferty. Podobnie jest w przypadku kont firmowych – zanim założymy konto, które będzie nam towarzyszyło pod względem finansowym przez wiele lat, najpierw dobrze jest dokładnie poznać ofertę. Szeroka oferta kont firmowych na firmowybank.pl to sprawdzona i rzetelna porównywarka, w której można znaleźć ofertę większości kont firmowych dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu w jednym miejscu i w krótkim czasie można sprawdzić, co oferują poszczególne banki i na tej podstawie podjąć dobrą decyzję na długie lata.

Na co mogą liczyć lojalni klienci banków?

Lojalny klient banku to taki, który od wielu lat korzysta z usług tego samego banku i nie wybiera się do konkurencji. Dla banku tacy klienci są o wiele bardziej wartościowi niż ci, którzy nieustannie zamykają stare konta i otwierają nowe w pogoni za nowością czy lepszymi warunkami. Stały klient banku może liczyć przede wszystkim na lepsze warunki, jeśli chodzi o produkty pożyczkowe czy kredytowe. I to zarówno pod względem wysokości kredytu, jak i jego oprocentowania. Banki takie kwestie ustalają indywidualnie na podstawie oceny ryzyka. A ryzyko w przypadku stałych klientów jest o wiele niższe niż w przypadku nowych, o których często nie wiadomo nic. Tymczasem stały klient, który od lat ma konto, umożliwia sprawdzenie dokładnej sytuacji finansowej na podstawie wpływów na rachunek. Lojalni klienci otrzymają więc kredyt czy pożyczkę przy minimum formalności i najczęściej bankowi wystarcza analiza konta, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Te zarobki i tak są widoczne jako wpływy na konto.

Nie zawsze warto być lojalnym klientem

Lojalni klienci mają wiele możliwości w swoich bankach, czasem jednak warto przejrzeć ofertę innych banków. To szczególnie ważne w przypadku osób, które od wielu lat mają konto w tym samym banku, podczas gdy oferta na rynku mocno się zmieniła i w większości innych banków konto można znaleźć tańsze i z wieloma dodatkowymi korzyściami. Dobrze jest więc być lojalnym, a jednocześnie mieć pod kontrolą to, co oferują inne banki. Czasem warto zerwać wieloletnią współpracę z bankiem, który od klientów wymaga lojalności, a jednocześnie nowym klientom oferuje o wiele lepsze warunki niż tym, którzy konto mają od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!