Wózki spacerowe tak zwane parasoli mogą być bardzo wygodne – pozwalają ci wyjść z dzieckiem na spacer po naszym pięknym Bielsku. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie wybrać wózki dziecięce i korzystać z nich jak najlepiej!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że kupujesz bezpieczny wózek dla dziecka. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na wozkidladzieci.com.pl/najpopularniejsze-dobre-wozki-parasolki/ :

  • Zawsze szukaj silnej ramy, z łatwym sterowaniem i mocnym i bezpiecznym podnóżkiem.
  • Upewnij się, że Twój wózek ma pięciopunktowe zabezpieczenie, które przebiega wokół talii dziecka, na ramionach i między nogami.
  • Sprawdź, czy wózek ma co najmniej jedno lub więcej hamulców postojowych.

Bezpieczne korzystanie z wózków: porady

Gdy jesteś z dzieckiem na mieście i siedzi w wózku dziecięcym, kilka prostych środków ostrożności pomoże ci zachować bezpieczeństwo:

Zawsze używaj szelek bezpieczeństwa – Twoje dziecko może wypaść, chyba że jest bezpiecznie zapięte. Umieszczaj torby z zakupami w koszu pod wózkiem, aby uniknąć przewrócenia się wózka – nie zawieszaj ich na uchwytach. Jak najmniej dodatków umieszczaj w wózku – poduszki, na przykład, mogą powodować niestabilność i stwarzają ryzyko uduszenia. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie mechanizmy składania są bezpiecznie zablokowane, aby wózek nie mógł się złożyć w trakcie użytkowania. Zawsze włączaj hamulce tarczowe, nawet na płaskiej powierzchni, aby wiercące się dziecko lub małe dziecko nie mogło ponownie odblokować kół. Oczywiście pamiętaj o tym, by bezpiecznie poruszać się po bielskich drogach i chodnikach.

Dzięki tym dodatkowym wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa, Ty i Twoje dziecko będziecie dobrze przygotowani:

  • Unikaj prowadzenia wózków na nierównym terenie, nad krawężnikami i schodami w górę i w dół, ponieważ zwiększa to ryzyko obrażeń i może spowodować uszkodzenie wózka.
  • W miarę, jak Twoje dziecko rośnie i staje się bardziej mobilne, naucz je nie wstawać ani nie wychylać się z wózka.
  • Uważaj na starsze rodzeństwo, które próbuje wspiąć się na wózek, ponieważ może to spowodować przewrócenie wózka. Naucz starsze dzieci, że tylko jedna osoba może siedzieć w wózku.
  • Poproś kogoś o pomoc, jeśli podnosisz wózek (autobusy, pociągi). Chwyć za uchwyty i poproś drugą osobę o przytrzymanie dolnej części wózka. Podobnie, kiedy wysiadasz, bezpieczniej jest, jeśli inna osoba może wyprzedzić cię i złapać wózek z tamtej strony.

Jeśli Twoje dziecko zasypia w wózku, obserwuj je lub przenieś do łóżeczka. Niebezpiecznie jest zostawiać dziecko bez opieki w wózku, nawet gdy śpi. Może się przekręcić i przeważyć oś wózka. Może to doprowadzić do uduszenia lub utknięcia rączki czy też innej części ciała szczelinach wózka.

Wiele dzieci każdego roku wymaga leczenia szpitalnego z powodu urazu związanego z wózkiem dziecięcym. Przewracanie jest najczęstszą przyczyną urazów związanych z wózkiem dziecięcym. Nawet najsolidniejsze wózek może być narażony na przewrócenie, jeśli zawiesisz ciężkie torby na jego uchwytach – a więc po prostu nie rób tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!