Mieszkańcy Bielska-Białej maja to szczęście, że żyją w regionie bardzo przyjaznym, jeśli chodzi o zdrowy tryb życia. Bliskość gór sprawia, że można często organizować sobie górskie wycieczki czy dotleniające spacery. Warto jednak dbać o zdrowie w sposób kompleksowy, pamiętając, że ważny jest nie tylko ruch, ale również to, co jemy i co pijemy.

Dbałość o zdrowie powinna zaczynać się przede wszystkim od właściwego odżywiania. To, co jemy ma ogromny wpływ na kondycję naszego organizmu, samopoczucie, a także na zdrowie i rożne dolegliwości. Wbrew pozorom, dieta nie służy jedynie odchudzaniu. Zbilansowana, kompleta dieta dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i substancji odżywczych, które są nam potrzebne na co dzień. Z dietą wśród mieszkańców Bielska-Białej, jak i innych Polaków jest coraz lepiej. Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z jej ważności i zmienia swoje sposoby odżywiania na lepsze.

To co pijemy również ma znaczenie

W codziennej dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie bardzo ważne jest nie tylko to, co mamy na talerzu, ale również to, co w kubku czy szklance. Wiele osób pije na co dzień zbyt dużo kawy i czarnej herbaty, a także napojów energetycznych czy słodkich, gazowanych soków. Nie jest to dobre rozwiązanie dla naszego zdrowia, gdyż nie dostarcza nam praktycznie żadnych wartości. Kawa wypłukuje z organizmu wiele cennych pierwiastków, a sztuczne napoje są pełne cukru, pustych kalorii i wielu chemicznych składników. Jeśli zależy nam na zdrowym piciu, najlepszym rozwiązaniem jest picie zwykłej wody bez żadnych dodatków. Jeszcze lepszą opcją może być żywa woda, która ma doskonałe właściwości i cieszy się coraz większa popularnością wśród osób dbających o zdrowie i kondycję. Dzięki dobremu nawodnieniu organizmu wszystkie procesy życiowe zachodzą w nim prawidłowo i nie ma ryzyka odwodnienia.

Za mało pijemy

Wiele osób na co dzień dostarcza sobie zbyt mało płynów. Powinniśmy wypijać codziennie co najmniej 2 litry wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tymczasem zdarza się, że w ciągu dnia wypijamy jedynie kilka filiżanek kawy czy herbaty. To stanowczo za mało, a objawy odwodnienia organizmu mogą pojawić się dosyć szybko. Najczęściej jest to zmęczenie, znużenie, bóle głowy, a także różne obrzęki i opuchlizny spowodowane zaburzeniami w gospodarce wodnej organizmu. Im dłużej nie dbamy o prawidłowe nawodnienie, tym bardziej takie objawy będą się nasilać. Natomiast jeśli zadbamy o regularne picie odpowiednich ilości wody, większość tych negatywnych dolegliwości szybko ustąpi. Wybierajmy jednak wodę o odpowiednich właściwościach, a nie zwykłą kranówkę. Woda z kranu zawiera sporo metali i substancji, które odkładają nam się w organizmie, zwłaszcza w nerkach. Pełna jest też substancji, których celem jest uzdatnianie wody czy dbanie o jej czystość. Zamiast wody z kranu lepiej stawiać na wartościową wodę lub urządzenia, które będą kranówkę oczyszczać.

1 thought on “Jak Bielszczanie dbają o swoje zdrowie?

  1. Szukam dobrego zmiękczacza do wody, który będzie sprawny, funkcjonalny i łatwy do zamontowania. Na https://prostozkranu.pl/109-zmiekczacze-wody na temat korzyści z posiadania zmiękczacza i chciałabym mieć go u siebie. Faktycznie woda jest twarda, co powoduje konieczność częstego odkamieniania zarówno pralki, jak i czajnika. Jaki zmiękczasz wybrać? Macie jakieś sprawdzone modele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!