Mieszkańcy Bielska-Białej często i chętnie korzystają z usług firm transportowych. Najczęściej decydują się na tego rodzaju usługi w sytuacji, gdy muszą się przeprowadzić z jednej lokalizacji do drugiej. Profesjonalna firma gwarantuje bowiem szybką i sprawną przeprowadzkę, gdyż dysponuje odpowiednio dużymi środkami transportu. To o wiele lepsze rozwiązanie niż robienie kilkunastu czy kilkudziesięciu kursów zwykłym samochodem osobowym, którym i tak nie da się przewieźć przedmiotów o wielkich gabarytach.

Firmy transportowe w Bielsku-Białej nie narzekają na brak zleceń, a to oznacza, że Bielszczanie przeprowadzają się dosyć często. Czasem są to przeprowadzki w obrębie jednego miasta – z domu rodzinnego do własnego mieszkania lub z wynajmowanego mieszkania do własnego domu. Zdarzają się też przeprowadzki na drugi koniec Polski, a nawet za granicę. Najczęściej na duże odległości przeprowadzamy się w związku ze zmianą pracy czy planów na życie. Zanim się przeprowadzimy, warto najpierw dobrze się do tego wyzwania przygotować. Rzetelny „poradnik przeprowadzkowy” zawsze się sprawdza – pomoże sprawnie zaplanować wszystkie elementy przeprowadzki.

Najpierw rezerwacja terminu w firmie transportowej

Dobry plan i logistyka to przy przeprowadzkach podstawa. Przede wszystkim trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować usługi transportowe w konkretnej firmie. Nie należy tego zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż firmy przeprowadzkowej mają dosyć napięte grafiki i z dnia na dzień raczej trudno będzie znaleźć sprawdzony transport. Zanim wybierzemy konkretną firmę, warto sprawdzić, jak wygląda jej flota samochodowa i jakimi autami są realizowane zlecenia. Dzięki temu można wstępnie ocenić, czy nasz dobytek zmieści się do konkretnego auta. To ważne, szczególnie jeśli przeprowadzamy się na większą odległość. Wtedy trzeba zabrać się jednym transportem, aby nie generować dodatkowych kosztów. Zasada jest prosta – im dalej się wybieramy, tym większy i bardziej pojemny powinien być samochód, który będzie przewoził nasz dobytek.

Sprawne pakowanie całego mieszkania

Jeśli już wynajmiemy dobrą firmę transportową, przychodzi czas na pakowanie swojego dobytku. Trzeba pamiętać, aby wszystkie przedmioty tak zabezpieczyć, by nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w duże ilości kartonów, folii bąbelkowej oraz wytrzymałej taśmy klejącej, która pozwoli właściwie zabezpieczyć każdy ładunek. Wszystkie zapakowane kartony dobrze jest też podpisać, dzięki temu będzie wiadomo, gdzie znajdują się przedmioty najbardziej narażone na uszkodzenia i na które trzeba zwrócić największą uwagę. Dobrze opisane kartony ułatwiają również rozpakowywanie się w miejscu docelowym. Pakowanie przed przeprowadzką to także bardzo dobra okazja do zweryfikowania naszego stanu posiadania i pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, które jedynie zajmują miejsce, a nie są nam do niczego potrzebne. Pomoże to ograniczyć ciężar ładunku, jaki będzie do przewiezienia, a jednocześnie zrobi porządek w codziennych rzeczach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!