Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy każdego miesiąca. Możesz każdego dnia wkładać całą luźną gotówkę do słoika. Co jakiś czas wpłacaj pieniądze na swoje konto oszczędnościowe. Z czasem pieniądze się zgromadzą w większą sumkę.

Postaraj się przeznaczyć określoną kwotę pieniędzy każdego miesiąca lub każdej wypłaty dla swoich oszczędności. Ludzie robią to od lat, ale to wymaga dyscypliny.

Nowsza metoda: jak to działa?

Jedną z najlepszych strategii oszczędzania jest najpierw… zapłacić sobie. Oznacza to, że wyznaczasz określoną kwotę swojej wypłaty jako swoją wypłatę i płacisz te pieniądze sobie, zanim zapłacisz rachunki lub wydasz na cokolwiek innego. Kwota ta może wynosić 25 zł, 100 zł, a może 10% Twojej wypłaty. Może to być dowolna kwota, którą zdecydujesz. Ważną częścią jest to, że płacisz sobie najpierw, a nie na końcu. Większość ludzi najpierw płaci wszystkie rachunki, a następnie oszczędza wszystko, co może pozostać. Dla większości ludzi ta metoda oszczędzania naprawdę nie działa, ponieważ nic nie pozostało…

Jeśli najpierw zapłacisz sobie, pieniądze zostaną zaoszczędzone, ponieważ płacenie sobie jest teraz Twoim priorytetem. Zaletą tej metody jest to, że jeśli twój budżet jest trochę napięty, zmusza cię do dokonywania korekt gdzie indziej, a twoje oszczędności nadal rosną.

Płacenie sobie przede wszystkim ma również sens. Dlaczego i tak codziennie pracujesz? Aby zarabiać pieniądze dla kogoś innego? Nie ma mowy. Idziesz do pracy, aby zarabiać pieniądze dla siebie i swojej rodziny. Dlatego najpierw musisz zapłacić sobie – aby upewnić się, że zadbałeś o swój pierwszy priorytet: siebie. Jest mało prawdopodobne, że ktokolwiek inny zaopiekuje się tobą, ponieważ zakłada, że sam o siebie świetnie dbasz.

Miejsca, w których można zaoszczędzić pieniądze – gdzie można zaoszczędzić pieniądze?

Trzymać w skarpecie? Mamy nadzieję, że tego nie zrobisz. Każdy złodziej wie, że jest to pierwsze miejsce, w które można zajrzeć.

W sejfie

Wiele osób to robi – po prostu zapytaj kasjerów w banku. Przechowywanie gotówki w sejfie jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż używanie materaca lub zakopywanie pieniędzy na podwórku, ale niewiele mądrzejsze. Pieniądze w sejfie nikomu nie służą. Nie przynoszą żadnych odsetek.

Na twoim koncie bankowym

Konto czekowe lub zwykłe konto oszczędnościowe nie jest też najmądrzejszym miejscem do oszczędzania pieniędzy. Większość nie daje żadnych odsetek. Wynika to z faktu, że bank pożycza twoje pieniądze innym osobom, gdy ich nie używasz. Pieniądze na zwykłym koncie bankowym mogą być często wykorzystywane lub być może trzeba będzie je szybko wypłacić, aby bank nie mógł pożyczać tych pieniędzy zbyt długo, ponieważ może być potrzebny. Bank zarabia pieniądze, gdy może pożyczać je na dłuższy czas i przy wyższych stopach procentowych, dzięki czemu możesz zarabiać więcej odsetek, gdy są w stanie to zrobić. Spójrz, jak uzyskać więcej odsetek dzięki wysokoprocentowym rachunkom oszczędnościowym i depozytom terminowym sprawdzając https://najlepszebanki.com/darmowe-konto-bankowe. Ta wiedza może Ci się przydać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!