Bielsko-Biała to nie tylko piękne miasto turystyczne, ale również oblegane przez studentów, którzy co roku poszukują sprawdzonych mieszkań na wynajem. Taka opcja jest nie tylko wygodniejsza, ale czasem nawet tańsza niż miejsce w akademiku. Studenci pod względem mieszkaniowym nie są wymagający i nie potrzebują luksusów. Wystarczy im średni standard codziennego funkcjonowania.

Jak wiadomo, budżet studencki nie należy do wysokich, dlatego też studenci nie decydują się na mieszkania z górnej półki. Warszawa Mokotów czy inne dobre lokalizacje wybierane są jedynie wtedy, gdy kilku studentów zdecyduje się na wspólne wynajęcie mieszkania. W Bielsku-Białej, podobnie jak w innych miastach, w których jest sporo uczelni, rynek wynajmu dla studentów kwitnie, jednak nie wszystkie mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób studiujących.

Im bliżej uczelni, tym lepiej dla studenta

Dla studenta, który poszukuje mieszkania bardzo ważną kwestią jest lokalizacja. Chodzi o to, by mieszkanie było położone jak najbliżej uczelni, dzięki czemu można będzie chodzić na zajęcia na piechotę. Pozwala to sporo oszczędzić na miesięcznym bilecie w komunikacji miejskiej czy na paliwie. Im bliżej uczelni, tym zainteresowanie mieszkaniami będzie większe. To ważna wiadomość także dla osób, które mają mieszkania na wynajem bądź chcą kupić mieszkanie po to, by je następnie wynajmować. Dobra lokalizacja to podstawa i można mieć pewność, że mieszkanie zawsze będzie cieszyło się sporym wzięciem. W dzielnicach położonych z daleka od uczelni mieszkania studenckie cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Są wybierane jedynie wtedy, gdy jest dobra komunikacja miejska z uczelnią. W takim wypadku, im bliżej przystanek autobusowy czy tramwajowy, tym lepiej.
Studenckie mieszkania najczęściej są w średnim standardzie i wyposażone w podstawowe sprzęty.

Większość wybiera pokój, rzadziej student decyduje się na mieszkanie

Gdy studenci szukają mieszkania na wynajem, najczęściej wybierają lokale dobrze wyposażone. Choć nieumeblowane mieszkanie można wynająć sporo taniej, jest ono dosyć problemowe, gdyż nie da się w nim zamieszkać od zaraz, szczególnie wtedy, gdy nie ma w nim łóżek, pralki czy lodówki. Wśród mieszkań studenckich największą popularnością cieszą się te wielopokojowe, gdzie może jednocześnie mieszkać kilka osób. Dla właściciela mieszkania to dobra opcja, gdyż pobiera opłatę od osoby, a nie od mieszkania. Natomiast dla studentów to możliwość wynajęcia dobrego pokoju w niewysokiej cenie. Oczywiście, pokoje jednoosobowe są nieco droższe niż dwuosobowe, ale i tak zdecydowanie mniej kosztują niż wynajęcie całego mieszkania. Niewielu studentów decyduje się na mieszkanie samodzielne. Najczęściej są to osoby lepiej sytuowane lub takie, które łączą studia z pracą zarobkowa i mogą sobie pozwolić na stałe i nieco wyższe comiesięczne wydatki. Jeśli student wynajmuje całe mieszkanie, najczęściej decyduje się na niewielką kawalerkę o podstawowym standardzie. To dobra opcja dla osób, które cenią sobie cisze, spokój i prywatność i nie za bardzo potrafią odnaleźć się w mieszkaniu z dużą liczbą osób.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź http://www.mokosfera.com/pl/

1 thought on “Jak mieszkają studenci w Bielsku-Białej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!