Jako jeden z najpiękniejszych krajów na świecie, Australia jest niczym kocimiętka dla młodych i odważnych, świeżo upieczonych absolwentów i osób szukających przygody.

Jeśli masz ochotę na rok pracy i podróży po Australii to wiza wakacyjna będzie tym czego potrzebujesz. A warto się o nią postarać, bowiem Australia to idealne miejsce na wakacje dla doświadczonych podróżników jak i początkujących. Niezależnie jednak od tego, kim jesteś, prawdopodobnie masz kilka pytań dotyczących tego, jak przygotować się do pracy w Australii, co zrobić, gdy już tam będziesz i jak to wszystko zorganizować. Podstawowe informacje znajdziesz w tym artykule, więcej na temat wiz na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii/ . Zapraszamy do lektury!

Jeśli wybierasz się do Australii, upewnij się, że wszystkie dokumenty masz uporządkowane jak najlepiej jeszcze przed wyjazdem. W rzeczywistości zaplanuj to wszystko co najmniej trzy miesiące przed wyruszeniem – na wypadek, gdyby były jakieś komplikacje. Oto najważniejsze rzeczy do zapamiętania.

Wiza wakacyjna

Być może jest to oczywiste, ale krok pierwszy do spędzenia tego wymarzonego czasu w Australii to otrzymanie wizy na wakacje! Jest to wiza elektroniczna (co oznacza, że ​​nie potrzebujesz papieru w paszporcie), ale na wszelki wypadek weź wydrukowaną kopię potwierdzenia na lotnisko. Aby złożyć wniosek, wypełnij formularz online na stronie programu wakacyjnego programu. Pamiętaj o typie wizy, do której kwalifikujesz się jako Polak. Dzięki wizie pozwalającej nie tylko na wakacje, ale też i pracę możesz zostać i pracować do 12 miesięcy.

Zadbaj o swoje finanse

Pamiętaj, aby mieć odłożonych nieco finansów. Technicznie, aby dostać się do Australii na wakacyjnej wizie roboczej, musisz mieć wyciąg bankowy potwierdzający dostęp do minimalnej kwoty wyznaczonej w danym czasie. Niezbędna jest Ci też karta kredytowa oraz musisz mieć zarezerwowany lot powrotny do kraju. Upewnij się, że masz dokładnie to, czego potrzebujesz, drukując dowód finansów lub wyciąg bankowy, gdy wyjeżdżasz do Australii.

Pomyśl o lokalizacji

Część zabawy podczas wakacji w Australii polega na swobodzie wyboru – wybierz się tam, gdzie chcesz i ciesz się tym w pełni! Aby skutecznie spędzić wakacje, osiądź najlepiej w kilku miejscach na dłuższy czas. Pracuj od 9 do 5 na przedmieściach plaży w Melbourne, St. Kilda, w ciągu tygodnia, a następnie zrelaksuj się na trawiastym słońcu trawniku Luna Park, gdy zachodzi słońce.

Oto popularne lokalizacje, w których możesz cieszyć się wakacjami w Australii: Sydney może nie jest stolicą, ale z pewnością jest najbardziej ekspansywnym miastem w kraju. Bondi i Manly to modne miejsca z mnóstwem młodych podróżników, a miejsca takie jak Góry Błękitne – tam można łatwo trafić. Melbourne jest kulturalnym centrum Australii, z mnóstwem muzyki na żywo, pokazów, jedzenia i klimatem jakiego nie doświadczysz w żadnym innym mieście. Natomiast Brisbane jest mały i kameralny w porównaniu z innymi miastami, ale jest na tyle nowoczesny, że sprawia, że wszystko tam jest interesujące, a jego centralna lokalizacja pozwala łatwo stamtąd wyruszyć do każdej innej części kraju.

Polecamy:
https://www.mojebielsko.pl/yerba-zaczac-przygode/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!