Zakręcony wąs, inaczej wąs szlachecki, to sposób stylizacji zarostu, który szturmem przebija się w ostatnich latach na modowe podium. Przez lata zapomniany, dzisiaj przeżywa swoją drugą młodość. Chętnie zapuszczają go mężczyźni w każdym wieku i wybierający na co dzień różne style ubioru. Jak jednak zapuścić tak efektowny szlachecki wąs i jak go pielęgnować, aby zawsze prezentował się dostojnie? Oto garść przydatnych wskazówek.

Komu pasuje zakręcony wąs?

Wąsy szlacheckie to niezwykle uniwersalny sposób stylizacji zarostu. Pasuje praktycznie każdemu mężczyźnie, bez względu na wiek, długość i styl włosów na głowie, a także rysy twarzy. Świetnie wyglądają zarówno z brodą, jak i przy jej braku. Pasują osobom łysym, w okularach, a także z bujną gęstą czupryną.

Odpowiednio wypielęgnowany i wystylizowany, a także regularnie przycinany wąs zawsze wygląda schludnie i elegancko.

Jak zapuścić zakręcone wąsy?

Aby zapuścić długie i gęste wąsy, musisz jeszcze codziennie wyczesywać grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami oraz… przycinać. Włosy nie rosną z tą samą prędkością, dlatego jeśli chcesz zagęścić zarost, musisz regularnie przeczesywać wąsy maszynką z wysoką nakładką. Dzięki temu będziesz je równać zawsze do tej samej długości, a krótsze włoski będą stopniowo rosnąć, zagęszczając wąs.

Przycinaj je również na linii ust, aby nie powodowały dyskomfortu oraz trymuj przestrzenie dookoła, jeśli chcesz, aby to wąs był centralną (lub jedyną) częścią zarostu. Jeśli chodzi o czesanie, rób to delikatnie, ale sumiennie. Wyczesywanie pobudzi włoski do wzrostu i sprawi, że nawet najbardziej przerzedzone i marnie wyglądające wąsy będą z czasem wyglądać naprawdę zachwycająco.

Jak stylizować zakręcony wąs?

Do stylizacji wąsów szlacheckich wykorzystaj produkty kremowe lub woskowe o bardzo dużym stopniu utrwalenia. Wąs ma wytrzymać wiele godzin w tej samej pozycji. Dobrze też jest zawsze mieć przy sobie małą pojemność kosmetyku, aby ewentualnie poprawić skręt czy podnieść końcówki wąsa.

Najlepszym kosmetykiem do stylizacji zakręconych wąsów będzie matowy wosk lub pomada. Zapewniają one doskonałe utrwalenie, a jednocześnie wyglądają naturalnie i świeżo przez wiele godzin. Na stronie barberlife.pl znajdziesz nie tylko kosmetyki dedykowane do stylizacji zarostu, ale także garść przydatnych porad.

Jak użyć pomady lub wosku? Najpierw dokładnie wyczesz wąsy i upewnij się, że są suche. Następnie nabierz niewielką ilość kosmetyku i rozgrzej go między palcami. Opuszkami kciuka oraz palców wskazującego i środkowego złap końcówki wąsów i ruchem rolującym skręć je, aby je zwęzić, a następnie tym samym ruchem lekko unieś ku górze.

Przez chwilę jeszcze trzymaj wąsy w takiej pozycji, nie rozcierając już produktu. Dzięki temu wystygnie on i znów stanie się bardziej sztywna. Tak utrwalone wąsy wytrzymają długie godziny, a także wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Pamiętaj, aby pod koniec dnia kosmetyk zmyć, a zarost wyczesać i wypielęgnować olejkiem zmiękczającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!