Trendy i mody nie omijają również pomieszczeń takich jak garderoby. Obecnie takie pomieszczenie powinno być nie tylko funkcjonalne, co oczywiste, ale również estetyczne. Wykończenie garderoby to już nie tylko po prostu podłoga i meble. Zapraszamy do zapoznania się z tematem jak urządzić garderobę.

Garderoba i otwarte przestrzenie

Bardzo modne od jakiegoś czasu przestrzenne pomieszczenia znajdują swoje odzwierciedlenie, ale również uzasadnienie, w garderobie. Mamy tu na myśli odpowiednio wyeksponowaną zawartość, która nie będzie przysłonięta przez drzwi do szafy lub szuflady. Ponad wszystko należy pilnować dobrej organizacji tak, aby zawartość garderoby była eksponowana i nie kojarzyła się z bałaganem.

Strefy

Organizacja przestrzeni polega na zmyślnym wydzieleniu stref jak również na sięgnięciu po przeróżne rozwiązania, jak drążki, półki, kosze, pudła. Każde z nich i wszystkie razem pozwolą na ułożenie ubrań i dodatków tak, by korzystanie było intuicyjne i wygodne. Podział ubrań na wierzchnie, obuwie czy biżuterię stworzy ład, ale również ułatwi korzystanie z garderoby.

Lustra

Otwarte przestrzenie to wygoda, ale nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić i być może klasyczne podejście będzie nam niezbędne, dlatego szafy z lustrami mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pomoże to w odbiorze małego pomieszczenia, ale oczywiście pozwali przeglądać się pod różnymi kątami. Lustra sprawdzają się w stylu nowoczesnym, szczególnie w formie całej powierzchni drzwi, ale np. w stylu rustykalnym, również będzie pasowało jeśli uda się połączyć taflę lustra z elementami z drewna.

Światło

Oświetlenie jest niemal kluczowe tym bardziej, ze zazwyczaj w garderobach ciężko o dostęp do światła dziennego. Warto wesprzeć się nowinkami takimi jak taśmy i listwy LED.  Zajmują znikomą ilość miejsca, nie są prądożerne, do tego łatwo je zamontować nawet w ciężko dostępnych miejscach.

Podłoga

INVICTA INTERIOR DESIGNŚciany w garderobie zazwyczaj pokryte są regałami oraz wyposażeniem dlatego ich wygląd nie ma dużego znaczenia, natomiast podłoga stoi w czołówce istotnych elementów garderoby. Często rodzaj wykończenia podłogi decyduje o stylu pomieszczenia. Nie tak dawno temu to wykładziny wiodły prym, ale dziś wybór jest bez porównania większy. Warto zainteresować się rozwiązaniami trwałymi i praktycznymi jak drewnopochodne panele podłogowe. Ponad ich praktyczność klienci cenią niezwykle szeroki wybór wzorów i parametrów tych podłóg.

Jeżeli w garderobie brakuje dziennego światła i jest ona niewielka to warto rozważyć jasną podłogę, np. jasne szarości, jak np. Dąb Vigo z kolekcji Expert, ewentualnie ciepłe brązy o charakterystycznym usłojeniu, jak Dąb Alicante . Pomieszczenia o większej kubaturze, także z oknami, dają z możliwość zastosowania ciemniejszych wzorów podłogi.  Do białych ścian oraz jasnych mebli nawet tak ciemny dekor jak Dąb Cordoba, może okazać się świetnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!