Jeżeli jesteś osobą nowozatrudnioną, zbliżający się dzień Twoich urodzin może stać się źródłem stresu. Zapewne zastanawiasz się, jak urządzić ten szczególny dzień i czy obchodzenie go będzie mile widziane. Podpowiadamy, jak podejść do kwestii urządzenia urodzin w miejscu pracy.

Dowiedz się, jakie panują zwyczaje w pracy

Jeżeli jesteś zatrudniony od niedawna, nie wstydź się zapytać wprost, jak obchodzi się urodziny pracowników w firmie. Ustrzeże Cię to przed popełnieniem gafy, a starsi koledzy chętnie powiedzą jak tego rodzaju uroczystości przebiegają w biurze. Na podstawie ich rad bez trudu znajdziesz sposób, jak urządzić ten szczególny dzień.

Jak najczęściej obchodzi się firmowe urodziny?

Popularną metodą uczczenia urodzin jest przygotowanie słodkiego poczęstunku dla współpracowników. Słodycze możesz zostawić w ogólnodostępnym miejscu, np. firmowej jadalni, by każda z osób mogła się poczęstować w wolnej chwili. Do poinformowania wszystkich kolegów z pracy możesz wykorzystać pocztę mailową. Innym popularnym sposobem jest zaproszenie kilku osób, z którymi jesteś szczególnie zżyty, na kawę lub piwo po pracy. Jeśli jesteś zatrudniony w niewielkiej firmie, możesz zapytać szefa czy zgadza się na krótkie wspólne spotkanie przy kawie i cieście dla wszystkich pracowników. Bardzo często w małym zespole urodziny obchodzi się właśnie w taki sposób.

Czego unikać podczas urządzania urodzin w firmie?

Staraj się zorganizować urodziny w taki sposób, by nie zaburzały normalnego rytmu pracy. Zbyt nachalne zapraszanie na urodzinowy poczęstunek może być irytujące, jeśli przerywasz nim komuś ważne czynności zawodowe. Pod żadnym pozorem nie przynoś poczęstunku w postaci alkoholu, choćby nawet miała to być niewinna lampka szampana. W miejscu pracy obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów wyskokowych i tego rodzaju posunięciem możesz narazić się na oskarżenie o łamanie regulaminu pracy. W skrajnym przypadku mogą grozić Ci wyjątkowo surowe sankcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!