Przestoje w zatrudnieniu działają demotywującą i rozprężająco. Powinniśmy się ich wystrzegać, starając się utrzymać stały kontakt z pracą, niezależnie od jej formy. W ten sposób utrzymamy wewnętrzny rygor i nie popadniemy w stagnację. Będziemy nadal się rozwijać i stale podnosić kompetencje.

Działalność własna

Własna działalność gospodarcza, choćby najmniejsza i najprostsza to idealny sposób na przestój pomiędzy kolejnymi pracami. Co więcej, odpowiednio prowadzona może przekształcić się w prężnie działający biznes i stałe źródło zarobku. Niemniej, na założenie działalności i utrzymanie się na rynku może pozwolić sobie niewiele osób. Jeśli jednak dysponujemy talentem bądź odpowiednimi kwalifikacjami, przy odrobinie szczęścia i samozaparcia możemy doskonale rozwijać się na własną rękę.

Praca dorywcza

Mimo iż z większości prac dorywczych na umowę zlecenie bądź o dzieło ciężko wyżyć, warto „łapać” tego rodzaju oferty. Dzięki nim zarobimy pieniądze na drobne wydatki i pozostaniemy czynni zawodowo. Szczególnie dobre będą zlecenia podejmowane w ramach branży, w której się obracamy. W ten sposób nadal będziemy mogli się rozwijać, poszerzać wiedzę oraz podnosić kwalifikacje przydatne w przyszłej pracy na etacie.

Wolontariat, staż, praktyka

Staże, wolontariaty i praktyki to kapitalna forma na podniesienie kwalifikacji i zdobycie cennego doświadczenia w ramach wykonywania obowiązków dla danej firmy bądź instytucji. Tego typu działalność cieszy się szczególnym uznaniem, gdyż stanowi bezpośrednie przedłużenie edukacji. Co więcej, w wielu przypadkach w łatwy sposób możemy otrzymać przydział do wybranego programu dla stażystów, wolontariuszy bądź praktykantów. Szczególnie, gdy nadal posiadamy status studenta i poświadcza za nas uczelnia wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!