Powierzenie spraw finansowo-rachunkowych w ręce biura rachunkowego to poważny krok, od którego zależeć może dalsze funkcjonowanie firmy. Dlatego tak istotne jest, aby podmiot, któremu zlecamy tak ważne zadanie, potrafił sobie z nim poradzić. Poniżej prezentujemy parę cech, które świadczą o tym, że biuro jest godne zaufania i powinniśmy się zwrócić właśnie do niego.

1. Staż, doświadczenie i opinie

Oczywistą sprawą jest, że nasz wybór powinien zostać uzasadniony pewnymi potwierdzonymi przesłankami. Na początek warto zapoznać się z historią danej firmy i zdobyć informację na temat długości jej funkcjonowania na rynku. Z reguły wieloletnie utrzymanie się na rynku świadczy o zaradności, a tym samym zadowalającym poziomie obsługi, który pozwolił przez ten czas firmie działać. Ważną informacją jest także doświadczenie pracowników oraz zakres prowadzonych usług. Mimo starej zasady mówiącej o tym, że liczy się jakość, a nie ilość, w tym przypadku bogaty zasób różnorodnych usług jest jak najbardziej kwestią pożądaną, ponieważ świadczy o wszechstronności i rozległej wiedzy pracowników danego biura. Na sam koniec warto zapoznać się także z opiniami. Z jednej strony najłatwiej skorzystać w tej kwestii z zasobów internetu, jednak bardzo często można się spotkać z ocenami mocno mijającymi się z prawdą. Dlatego najlepiej skorzystać z doświadczenia firm, które współpracowały z danym biurem i zapytać wprost o rekomendację.

2. Zaawansowanie technologiczne biura

Nie ma nic złego w zapisywaniu danych w notesie, ale podczas obsługi dziesiątek klientów konieczny jest szybki i sprawny dostęp do wszelkich zgromadzonych danych. Umożliwiają to różnego rodzaju platformy internetowe, które zostały stworzone właśnie do tego celu – budowania baz danych z możliwością natychmiastowego ich wyszukiwania. Jest to nieocenione narzędzie pracy każdego biura rachunkowego, które nie tylko sprawia, że obsługa klienta jest o wiele prostsza, ale także gwarantuje poprawność wszelkich wprowadzonych danych.

3. Wiedza pracowników

Rachunkowość to środowisko bardzo dynamicznie się zmieniające, dlatego wymagane jest w nim ciągłe aktualizowanie wiedzy pracowników. Wymaga tego praktyka zawodowa oraz sumienne podejście do swojej pracy. Nieznajomość obowiązujących przepisów może prowadzić do poważnych błędów podczas rozliczeń, a nawet może być uznane za próbę oszustwa. Bycie na bieżąco z przepisami prawa rachunkowego to konieczność w tym zawodzie, warto więc upewnić się, że biuro, z którego mamy zamiar skorzystać, poświęca uwagę rozwojowi i umiejętnościom pracowników.

Artykuł powstał we współpracy z Br- Gabi.pl Biuro Rachunkowe Bielsko

1 thought on “Jak wybrać biuro rachunkowe w Bielsku-Białej?

  1. Wybór biura to nie jest żaden skomplikowany proces. Ceny są zwykle podobne, jakosć obsługi też bo kazde biuro dba o swoją reputacje. Najlepiej wybrać biuro ze względu na odległosć czyli te najbliższe siedzibie firmy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!