Bitcoiny czyli wirtualne waluty mogą być pozyskiwane kilkoma metodami. Pierwszą z nich jest zakup u pozostałych użytkowników, którzy na otwartym forum przedstawiają swoje oferty. Osoby, których interesuje inwestycja w kryptowaluty mogą sami zostać producentami tych monet. Jest to tzw. mining wykonywany przy użyciu specjalistycznych programów. Sposób ten wymaga wydajnego sprzętu komputerowego oraz umiejętności informatycznych na wysokim poziomie. Należy pamiętać o tym, że jest to powiązane z kosztami użytkowania i przepływu prądu oraz Internetu. Opłacalność miningu jest ściśle połączone z czasem poświęconym na poszerzenie swojej wiedzy na ten temat.

Transakcje przy użyciu kryptowaluty mają miejsce zarówno na giełdzie, jak i w kantorze. Są to miejsca umożliwiające swobodne kupno i sprzedaż waluty internetowej. Rozwój rynku internetowego oraz wzrost popularności monet cyfrowych sprawił, że wymiana bitcoinów  możliwa jest nie tylko na walutę innego kraju lecz także na inny rodzaj kryptowaluty. Wszystkie wirtualne pieniądze są poza kontrolą instytucji finansowych. Działanie tego rynku podlega własnym zasadom.

Inwestowanie w kryptowaluty stało się bardzo modnym zajęciem wśród różnych grup ludzi. Możliwość dużego zarobku i stosunkowe bezpieczeństwo sprawia, że grono posiadaczy tego rodzaju pieniądza wciąż się poszerza. Obecnie przyjmuje się, że w obiegu znajduje się 12 milionów jednostek bitcoinów. Wstępne ustalenia projektu mówiły o 21 milionach w ostatecznym etapie, jednak już teraz duża część waluty została utracona, co uniemożliwia osiągnięcie takiej ilości. Chcąc mieć pewność, że pozyskane przez nas wirtualne pieniądze są chronione, należy umieścić je w stworzonym w tym celu portfelu. W tym momencie inwestorzy mogą wybierać spośród następujących propozycji:

  • portfel offline
  • portfel mobilny
  • portfel – aplikacja
  • portfel przeglądarkowy
  • portfel sprzętowy

Najbezpieczniejszym wyborem do długotrwałego przechowywania waluty są portfele offline. Jako dodatkową zaletę traktuje się możliwość pracy przy braku połączenia z internetem. Użytkownicy poszukujący mobilnego rozwiązania powinni zdecydować się na portfel mobilny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!