Jak przytyć zdrowo? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta. Znajdziecie ją w naszym poradniku, w którym wyjaśniamy, jak dobrze się odżywiać i jak ćwiczyć z głową.

  1. Jak przytyć zdrowo – dieta

  2. Jak przytyć zdrowo – suplementy

  3. Jak ćwiczyć z głową na masie

Dla wielu z nas prawdziwe wyzwanie to odchudzanie. Przytycie wydaje się banalną czynnością. Dzienny limit kaloryczny bardzo łatwo przekroczyć – zwłaszcza, jeśli w waszym menu królują produkty bogate w węglowodany proste i niezdrowe tłuszcze. Przybieranie na masie w sposób nieprzemyślany i z użyciem niezdrowych pokarmów nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że większość wysokokalorycznych dań nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Ich spożywanie w większych ilościach może okazać się przyczyną wielu poważnych schorzeń – na czele z chorobami układu pokarmowego, cukrzycą i miażdżycą. Osoby, których dieta obfituje w niezdrowe przekąski muszą też liczyć się z niedoborami witamin i minerałów, co z kolei skutkuje obniżeniem kondycji psychofizycznej, utrudniając codzienne życie i treningi. Ostatni argument przeciwko takiemu niekontrolowanemu „robieniu masy” to fakt, że w ten sposób zwiększacie tylko ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach, a panie dodatkowo mogą nabawić się cellulitu. Objętość mięśni – a o nie przecież chodzi – pozostaje niestety niezmienna.

To, w jaki sposób przytyjecie, zależy przede wszystkim od tego, na jakich produktach oprzecie waszą dietę. Nie bez znaczenia jest też trening – decydując się na odpowiednie ćwiczenia, nie musicie obawiać się, że proces tycia potoczy się w sposób niekontrolowany, a wasza sylwetka będzie wyglądała nieatrakcyjnie – oraz suplementacja. Sprawa jest, jak widać, dość skomplikowana. Warto więc wspomóc się kompleksowym poradnikiem. Z tego tekstu dowiedzie cię, jak przytyć zdrowo i estetycznie.

Jak przytyć zdrowo – dieta

By dowiedzieć się, jak przytyć zdrowo, najpierw powinniście dowiedzieć się, jak ułożyć odpowiedni jadłospis. Spożywane pokarmy powinny dostarczać wam różnorodnych, pełnowartościowych składników, z którym wasz organizm będzie mógł korzystać przy budowaniu tkanki tłuszczowej i mięśniowe i które zarazem dostarczą wam wszystkich niezbędnych witamin oraz minerałów. Jak więc powinno wyglądać menu osoby „na masie”?

Zacznijmy od cukrów. By masa waszego ciała wzrosła, powinny znaleźć się w nim przede wszystkim pokarmy bogate w węglowodany. Starajcie się jednak, by jak najmniej było w nim cukrów prostych (obecnych między innymi w produktach słodzonych, owocach czy miodzie). One również są niezbędne dla naszego organizmu, ale należy jeść je w niewielkich ilościach. Zamiast nich postawcie na węglowodany złożone, obecne między innymi w płatkach owsianych, kaszach, pełnoziarnistym pieczywie i roślinach strączkowych.

Kolejny składnik pokarmowy, którego nie może zabraknąć w jadłospisie „na masę” to białko. Znajdziecie je w produktach mlecznych (serach, jogurtach czy maślance), w jajach i mięsie. Tego ostatniego warto jeść naprawdę dużo, jednak wybierajcie chude odmiany – wołowinę, drób i ryby, a jeśli chodzi o wieprzowinę – schab.

W diecie osoby chcącej schudnąć nie powinno też zabraknąć owoców (choć tych nie należy spożywać w nadmiarze) oraz warzyw, które są źródłem cennych witamin i minerałów. Równie ważne są wszelkiego rodzaju nasiona oraz orzechy, dostarczające organizmowi zdrowych tłuszczów, pełnowartościowego białka i innych składników odżywczych. Wszystkie z nich są zdrowe. Bez obaw sięgajcie więc po nerkowce, fistaszki, makadamia, pistacje, pestki słonecznika i dyni, a także migdały. Więcej porad dotyczących zdrowego odżywiania znajdziecie na stronie https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/.

Jak ćwiczyć z głową na masie

By przytyć, warto też zdobyć wiedzę na temat tego, jak ćwiczyć z głową. Szczególnie ważne są w tym przypadku treningi wzmacniające ciało i zwiększające waszą siłę. Wśród prostych do opanowania ćwiczeń przydatnych na tym etapie warto wspomnieć przede wszystkim o:

  1. przysiadach (w tym tych z wyskokiem);

  2. planku;

  3. różnych odmianach pompek;

  4. wypadach z wyskokiem

Treningi „na masę” możecie z powodzeniem zorganizować samemu – wszak każdy ruch to zdrowie. Cały proces będzie jednak znacznie szybszy i wydajniejszy, jeśli skorzystacie z pomocy dobrego trenera personalnego. Ważna jest także intensywność i częstotliwość ćwiczeń. By przyniosły one oczekiwane rezultaty, powinniście ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu, koncentrując się na wszystkich partiach mięśni. Nie zapominajcie też o regeneracji – na początku przynajmniej dwa dni w tygodniu powinny być wolne.

Jak przytyć zdrowo – suplementy

W „robieniu masy” pomogą wam również suplementy. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od składu. Najpopularniejsze substancje zawarte w takich preparatach to kreatyna, arginina i aminokwasy. Środki z wyższej półki dostarczają także kwasu fosfatydowego, ekstraktu fenugreek czy wyciągu z korzenia maca. Recenzję jednego z nich znajdziecie na https://byc-zdrowym.pl/mass-extreme-recenzja-suplementu-na-mase/.

 

2 thoughts on “Jak zdrowo przytyć? 3 najważniejsze zasady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!