Produkty pożyczkowe i kredytowe cieszą się dużą popularnością nie tylko wtedy, gdy mamy chwilowe kłopoty finansowe, ale również w sytuacji, gdy potrzebujemy natychmiast dokonać nowego zakupu. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie bierzemy kredyty i pożyczki na zakup nowego auta. To dobre rozwiązanie, o ile ratę pożyczki dopasujemy do możliwości finansowych. Chodzi bowiem o to, by comiesięczne zobowiązanie nie było problemem i obciążeniem dla domowego budżetu.

Kredyty i pożyczki najczęściej są przekazywane bezpośrednio na konto bankowe klienta. Ale nie oznacza to, że jest to jedyna możliwość wypłaty gotówki. Nadal jest bowiem sporo osób, które z różnych względów nie mają własnego konta bankowego i nie korzystają z takich form bankowości. Takie osoby mają jednak takie same szanse na otrzymanie pożyczki czy kredytu, jak posiadacze kont bankowych. Czasem jedynie bank może odmówić udzielenia kredytu. Dzieje się tak dlatego, że osoby bez kont bankowych najczęściej nie mają zupełnie żadnej historii kredytowej, co dla wielu banków jest informacją równoznaczną ze złą historią kredytową. Kto nie ma konta i historii kredytowej, dla banku nie jest wiarygodnym klientem, gdyż instytucja finansowa nie jest w stanie ocenić, czy potencjalny kredytobiorca będzie regularnie i terminowo regulował swoje zobowiązania finansowe.

Wypłacić można na poczcie lub odebrać w oddziale

Aby złożyć wniosek o kredyt czy pożyczkę bez konta bankowego, należy po prostu podać tę informację we wniosku. Najczęściej znajdują się tam rubryczki, w których trzeba wpisać, w jaki sposób mogą być przekazane pieniądze. Poza przelaniem środków na konto, można odebrać gotówkę osobiście w oddziale banku lub firmy pożyczkowej lub też wybrać wypłatę pieniędzy na poczcie. Taka forma wypłacenia środków z kredytu oznacza oczywiście, że wszystkie formalności będą trwały nieco dłużej. Nie da się na przykład wziąć kredytu w dzień wolny od pracy, gdyż oddziały banków wtedy nie pracują. Jeśli chcemy wypłacić kredyt czy pożyczkę do ręki, warto też korzystać z tych firm, których oddziały znajdują się jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Kredyty do ręki są nieco droższe

Kredyty i pożyczki wypłacane do ręki czy przez pocztę to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta bankowego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że będzie to droższa opcja niż na przykład skorzystanie z chwilówek online, które przelewają środki z pożyczki na konto. Wśród pożyczek dostępnych online wybór jest największy, bez problemu można również znaleźć pożyczki za darmo. Już kilkanaście firm pożyczkowych oferuje pierwsza pożyczkę za darmo. Taka promocja ma przyciągnąć nowych klientów, a także zachęcić ich do korzystania z usług firmy pożyczkowej także przy kolejnych zobowiązaniach. Darmowe pożyczki oznaczają, że należy oddć dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło. Nie ma żadnych dodatkowych opłat czy ukrytych kosztów. Z takiej opcji mogą jednak skorzystać jedynie osoby, które mają konta bankowe i mogą skorzystać z opcji całkowicie obsługiwanej internetowo pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!