Jesteś przepracowana/-y, Twoja praca Cię nudzi, ale mimo tego na razie nie chcesz lub nie możesz jej zmienić? Szukasz pomysłów na to w jaki sposób znaleźć chęci do pracy? Poznaj skuteczne sposoby na rozwiązanie tego problemu!

Zaplanuj cel

Może to brzmieć banalnie, ale planowanie i rozpisywanienie celów – nie tylko codziennych obowiązków do wykonania, ale również pomysłów sięgających daleko w przyszłość – może pomóc Ci w ich realizacji. Nie zapomnisz o nich, a nawet jeśli nie wykonasz ich od razu, to będą co jakiś czas wracać w Twoich myślach i… koniec końców będziesz musiał/-a się za nie zabrać! Cele życiowe, takie jak przeprowadzka czy założenie rodziny, mogą towarzyszyć Ci w trakcie pracy i sprawić, że wykonywanie obowiązków służbowych nie będzie dla Ciebie już tak nużące czy pozbawione sensu.

Czytaj inspirujące książki

Wpłyń na podwyższenie średniej krajowej osób czytających książki i sam/-a przeczytaj coś inspirującego! Może to być e-book, audiobook do odsłuchania lub tradycyjna forma książki. Ważne, by niosła ze sobą jakąś wartość i pobudziła Cię do kreatywnego myślenia oraz działania.

Zapisuj wartościowe cytaty

Możesz przeczytać w książce albo usłyszeć w filmie zdanie, które będziesz uważać za ciekawe i motywujące Cię do działania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisywać takie cytaty na późniejszy czas i wracać do nich, np. gdy stracisz chęci do pracy, nauki lub w Twoim życiu nastąpi pasmo nieszczęść. Zamiast się martwić i narzekać na trudne życiowe sytuacje – natchnij się pozytywnie ulubioną sentencją!

Rozwijaj swoje pasje

Człowiek bez pasji jest jak wydmuszka – nie ma o czym z nim porozmawiać, bo nic go nie ciekawi ani nie interesuje… Nie stań się taką osobą! Rozwijaj swoje pasje po pracy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by o swoim hobby rozmawiać również z innymi pracownikami podczas przerwy w firmie. Może znajdziesz w ten sposób bratnią duszę? Pasje są też bardzo dobrym motywatorem do pracy, gdy… musisz na nie zarobić. Podczas wykonywania nudnych czy irytujących Cie obowiązków przypomnij sobie o tym, że np. za najbliższą wypłatę dokupisz sobie gadżety do swojego aparatu cyfrowego lub będziesz mogła/mógł pozwolić sobie na kolejną podróż. A może po pracy będziesz mógł/mogła cieszyć się z jazdy na rowerze? Czy nie brzmi to motywująco?

Sięgaj po artykuły naukowe

Dobrym sposobem na uzupełnienie swojej wiedzy lub rozwijanie zainteresowań jest czytanie artykułów i publikacji naukowych. Pozwolą Ci one nie tylko być na bieżąco z nowinkami technologicznymi czy najnowszymi odkryciami naukowców, ale mogą być Twoim motorem napędowym do zdobywania nowej wiedzy i dzielenia się nią z innymi. Możliwe, że zdobyte w ten sposób informacje pomogą Ci w zmotywowaniu się do obecnej pracy lub dzięki temu znajdziesz zajęcie w zupełnie innej branży, np. poprzez serwis Pracuj.pl.

Wiesz już w jaki sposób zmotywować się do działania i skąd czerpać chęci do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy sposób nie zadziała, jeśli go nie wypróbujesz.

Ciekawym artykułem jest też TEN ARTYKUŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!