Niezależnie od tego, czy niedawno przeprowadziłeś się do nowego domu, czy po prostu chcesz zmienić wygląd swojej kuchni – z pewnością powinieneś przeczytać ten artykuł, ponieważ nie jest to łatwa decyzja, a dzisiaj pani Edyta Gorzewska, projektantka wnętrz z Bielska-Białej podpowie nam jak wybrać modne i funkcjonalne zlewozmywaki online.

Red.: Pani Edyto – od czego należy zacząć takie poszukiwania?

p.Gorzewska.: Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rzeczywisty rozmiar. Mając na uwadze rzeczywisty rozmiar zlewu kuchennego i dostępną przestrzeń do zainstalowania – można dokonać najlepszego zakupu, gdyż właśnie to ma pierwszorzędne znaczenie. Jeśli nie jest się świadomym przestrzeni dostępnej w kuchni, może się skończyć na zakupie zlewozmywaka, który jest albo o wiele większy albo mniejszy niż to miejsce. Dlatego zawsze trzeba pamiętać na początku o tym ważnym czynniku.

Red.: Co z funkcjonalnością?

p.Gorzewska.: Prawda jest taka, że zlewozmywak nie będzie wykorzystywany tylko do wkładania nieczystych naczyń, stąd należy rozważyć zakup zlewozmywaków z deskami odprowadzającymi wodę, aby można było trzymać w nim umyte naczynia i pozbyć się nadmiaru wody. Tutaj również warto zapamiętać iż zlew z deską drenującą zajmuje więcej miejsca niż zwykły, dlatego warto również zwrócić uwagę na pierwszy punkt.

Red.: Co następnie na liście rzeczy do sprawdzenia przy doborze zlewozmywaka?

p.Gorzewska.: Zdecydowanie czystość i trwałość. Trwałość zlewu kuchennego zależy od rodzaju materiału, z którego jest zrobiony. Zdecydowanie najlepsze są zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, ponieważ są bardzo trwałe i można je łatwo czyścić zwykłym mydłem i ciepłą wodą.

Red.: Wspomniałem na wstępie, że pomożemy dobrać zlewy również pod względem mody…

p.Gorzewska,: Najważniejsze jest to, by dopasować je pod wystrój. Zlew powinien być w pełni zgodny z projektem, wnętrzem i innymi akcesoriami w kuchni. Oczywiście nie można mieć zlewozmywaka w nowym stylu połączonego ze staroświeckim wystrojem. Należy pamiętać o tych wszystkich punktach przy zakupie. Należy również zwrócić uwagę na schemat kolorów. Choć zlewozmywaki kuchenne ze stali nierdzewnej będą dostępne tylko w jednym kolorze, nadal powinny pasować do reszty kolorów w kuchni. Zawsze możemy poszukać różnych wykończeń i polerek w zlewozmywakach, aby dopasować je do swojej kuchni perfekcyjnie i modnie właśnie.

Red.: To na koniec proszę jeszcze powiedzieć, gdzie takie wspaniałe zlewozmywaki można kupić?

p.Gorzewska.: Na pewno nie powinno się ich kupować z pierwszego, lepszego sklepu, tym bardziej iż mamy dostęp do całej gamy opcji za jednym kliknięciem. Mieszkańcy Bielska-Białej mają jeszcze fajniej, bo nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem w stacjonarnych salonach mieszczących się w mieście, czegoś co najbardziej odpowiada ich potrzebom. Wystarczy pojechać do centrum i przejrzeć systemy kuchenne oraz skorzystać z personelu pracującego w tych sklepach, który ma naprawdę ogromną wiedzę, pomocną w wyborze odpowiedniego zlewu kuchennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!