Popularność WordPressa to zasługa zgromadzonej wokół niego społeczności, która rozwija jego możliwości tworząc tzw. wtyczki. Dzięki temu mamy niezliczoną ilość funkcjonalności, które możemy dodać do swojego serwisu. Poniżej przedstawimy te plugin’y, które przydadzą się każdemu użytkownikowi WordPressa.

Niezbędne wtyczki do WordPressa

Wybór wtyczek do WordPressa jest bardzo duży. Niezależnie jednak od tego, czy prowadzimy stronę internetową czy blog, w pewnych przypadkach będziemy potrzebować podobnych funkcjonalności. Pamiętajmy, by wybierać tylko te, z których faktycznie będziemy korzystać, ponieważ zbyt wiele wtyczek może negatywnie wpłynąć na wydajność witryny.

  1. Google Analytics Dashboard for WP – Google Analytics to znane chyba każdemu oprogramowanie do sprawdzania statystyk strony. Po zainstalowaniu tej wtyczki, z poziomu panelu administracyjnego jesteśmy w stanie sprawdzić kto wchodzi na nasza stronę, ile czasu na niej spędził czy z jakiego kraju pochodzi. Wszystkie te informacje dadzą nam konkretny obraz naszych odbiorców.
  2. Akismet – wtyczka, której zadaniem jest sprawdzanie dodawanych komentarzy pod kątem ewentualnego spamu. To ważna kwestia, ponieważ nic tak nie irytuje jak spam w dyskusji pod danym wpisem.
  3. UpdraftPlus WordPress Backup Plugin – posiadając witrynę należy pamiętać o regularnym tworzeniu kopii zapasowych. Dla wszystkich tych, którzy o tym zapominają z pomocą przychodzi ta wtyczka. Co ciekawe poza utrzymywaniu backupu całej strony lub jej części na serwerze, pozwala ona zrobić kopię w dowolnej chmurze.
  4. Cerber Security & Limit Login Attempts – wtyczka zwana WP Cerber ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo danej strony internetowej. Dodatek, który wyłapuje, jakie adresy IP działały w sposób niepożądany na naszej witrynie i informuje nas o tym.
  5. Yoast SEO – wtyczka, która w łatwy sposób pozwala nam pozycjonować nasza stronę. Po zainstalowaniu tego dodatku będziemy mieli możliwość edytowania takich rzeczy, jak: meta tagi, kategorie, słowa kluczowe, htaccess czy robots.txt. Dodatkowo z jego pomocą utworzymy mapę XML witryny.
  6. Contact Form 7 – jest to idealna wtyczka dla wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnego formularza kontaktowego na swojej stronie. Jedyny wymóg jaki musimy spełnić to posiadać skonfigurowanego WordPressa z pocztą wychodzącą.
  7. Social Media Widget – dodatnie tej wtyczki spowoduje, że odbiorcy będą mogli udostępniać treści z naszej strony np. na Facebooku czy Twitterze.
  8. Hello Bar – wtyczka wyświetla pasek na samej górze strony zachęcający np. do zapisania się do newslettera.

Przedstawione wtyczki to tylko maleńka część dodatkowych funkcjonalności o jakie możemy poszerzyć swoja stronę internetową. Każdy użytkownik WordPressa znajdzie coś dla siebie.

Nie ma takiej wtyczki jaką potrzebujesz?

szkolenie analyticsChoć w Internecie możemy znaleźć bardzo dużo różnych wtyczek do WordPressa, to jednak jest to skończona lista. Jeżeli nie znaleźliśmy funkcjonalności, która jest nam potrzebna, mamy dwa wyjścia. Po pierwsze możemy poszukać na forach osób, które tworzą takie dodatki. Bądźmy jednak ostrożni – ta opcja nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo i jakość wykonania. Lepszym rozwiązaniem, jest zwrócenie się do specjalistów, którzy zajmą się stworzeniem wtyczki WordPress. W związku z tak dużą popularnością tego silnika nie będziemy mieli większych problemów, by znaleźć fachowców, którzy przygotują odpowiednie oprogramowanie specjalnie dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!