Bierzemy kredyty niemalże na wszystko, a dane statystyczne mówią o tym, że Polacy są bardzo zadłużonym narodem. Nie wszyscy radzą sobie w szeregiem różnych zobowiązań, więc banki wypuszczają na rynek różnego rodzaju oferty, które mogą ułatwić spłatę lub też gospodarowanie finansami. Prym wśród różnych zobowiązań wiodą kredyty hipoteczne oraz te dedykowane firmom, ale nie da się nie zauważyć pożyczek konsumenckich czy też zadłużeń na kartach kredytowych. Co zrobić, gdy ilość i wielkość rat to dla nas problem?
- Postaw na konsolidację
- Najlepsze pożyczki dla zadłużonych
- Kolejne zobowiązanie
Postaw na konsolidację
Kredyty konsolidacyjne z roku na rok cieszą się coraz większym zaufaniem klientów. To niezwykle popularny produkt, który ma na celu sprawić, byśmy za zobowiązania płacili mniej i docelowo byśmy to robili tylko w jednej instytucji a nie w kilku. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych po prostu łączą nasze zadłużenie w jeden kredyt. W praktyce będziemy więc płacić tylko jedną ratę, którą możemy dopasować do naszych możliwości. Z zasady konsolidacja zadłużenia polega na negocjacjach z bankiem zarówno w zakresie wysokości, jak i ilości kolejnych spłat. Na ten moment to niezwykle opłacalna propozycja. Warto jednak dokładnie sprawdzać, czy faktycznie się opłaca.
Najlepsze pożyczki dla zadłużonych
Bank, do którego pójdziemy po kredyt konsolidacyjny https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/, będzie wymagał od nas przestawienia wszystkich swoich zobowiązań. Poza tym oczywiście musimy udokumentować zdolność kredytową a także potwierdzić wiarygodność w BIK-u. Cała procedura wygląda podobnie do podpisywania umowy o kolejną pożyczkę i w szczegółowych zapisach jest uzależniona od polityki instytucji finansowej. Z pewnością po ocenie naszych zobowiązań oraz możliwość bank przedstawi nam ofertę. Może być ona korzystna dla osób, które mają problemy ze spłatami kolejnych rat z różnych powodów, ale warto pamiętać również o tym, że zdarza się, że bank nie przyzna kredytu.
Kolejne zobowiązanie
Teoretycznie konsolidacja kredytu jest dla klientów korzystna i ze względów finansowych, ale także psychologicznych. Poza tym bank, udzielając pożyczki, nałoży na całą pożyczkę jedno wspólne oprocentowanie. Nie będzie w tym momencie istotne, na jakich warunkach udzielone były odrębne zobowiązania. W praktyce jest to zdecydowanie bardziej opłacalne. Bank najczęściej również proponuje rozłożenie spłaty na dłuższych okres i dzięki temu kolejne raty nie są tak dotkliwe dla budżetu. Warto przy tym zauważyć, że kredyt konsolidacyjny nie polega na tym, że zapłacimy w efekcie mniej, tylko na tym, że cała spłata zostanie dopasowana do możliwości oraz naszej zdolności kredytowej.