Przestań nosić dwie torby do pracy: torebki mogą być równocześnie zarówno piękne i funkcjonalne. I te, które noszą modne Bielszczanki są tego najlepszym przykładem!

Luiza Barlicka, 32-letnia graficzka pracujące w firmie zajmującej się nowoczesną technologią, spędza swoje dni między firmami z siedzibą w Bielsku-Białej i Katowicach, a niekiedy także pracuje zdalnie siedząc w kawiarni w jednym bądź drugim miejsce. W różne dni wyjeżdża z także nieformalnego biura na oficjalnego spotkania z klientami, by później spotkać się na koktajlu z przyjaciółmi – zawsze z laptopem. Przez wiele lat starała się znaleźć torebkę, która pozwali jej płynnie przejść z jednego wydarzenia do drugiego, ale jak dotąd perfekcyjna torba była poza zasięgiem. “Zazwyczaj mam ładną torbę na jednym ramieniu i mniej oficjalną w drugiej”, mówi dodając “To trochę kłopotliwe, szczerze mówiąc”. Wszystko jednak zmieniło się, gdy trafiła na modne damskie torby https://www.brytyjka.pl/torebki-cat-2.html w butiku jednej z bielskich galerii.

Studium przypadku

Luiza, podobnie jak wiele profesjonalnych kobiet w Bielsku-Białej, długo była rozczarowana rynkiem jeśli chodzi o torebki. Wiele marek, które były niegdyś modne wśród kobiet pracujących – takich jak Michael Kors między innymi – w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie się rozrosły, jednak zaczęły już mniej skupiać się na businesswoman. Są teraz najbardziej popularne wśród nastolatków, którzy kupują te torebki w centrach handlowych. Według statystyk, w roku ubiegłym kategoria torebki dla kobiet biznesu mocno spadła na piedestale ofert. Analitycy branży spekulują, że marki projektantów tworzących projekty dla profesjonalistek już nie przywiązują aż tak dużej uwagi do oferty, ponieważ te torebki są ich zdaniem już wszechobecne. Ale być może jest alternatywne wyjaśnienie – że torby, które kiedyś były uznawane za idealne dla profesjonalistek dzisiaj nie służą już kobietom zbyt dobrze.

Ten artykuł powstał po rozmowie z kilkudziesięcioma Bielszczanek na temat torebek, które biorą ze sobą do pracy. Większość, podobnie jak Luiza, bierze ze sobą kilka torebek do biura, tworząc system garderobiany za pomocą którego może zabrać ze sobą sprzęt treningowy, sprzęt tech, coś na lunch i makijaż. Wiele z nich porzuciło już wysiłek, aby wyglądać elegancko podczas podróży. Często też rozwiązania szukają wśród toreb dedykowanych dla mężczyzn do celów użytkowych, albo decydują się na przenoszenie wszystkich tych rzeczy za pomocą wytrzymałych plecaków lub toreb na laptopy, a do tego także mają oddzielną, ładniejszą torbę na mniejsze rzeczy.

Dobrą wiadomością jest to, że kilka bielskich firm początkujących zauważyło tę lukę i ponownie prezentuje torebki biznesowe dla kobiet. Wiele z tych worków jest poniżej 300 złotych.

Na przykład we wspomnianej wcześniej bielskiej galerii można znaleźć piękne torby posiadające specjalne, wyściełane przegródki na urządzenia i kieszenie na tech gadżety. Są też torby ze specjalnymi oddychającymi sekcjami, w których noszenie odzieży sportowej i butów nie jest już problemem, choć torebki te nie wyglądają jak typowe torby na siłownie, dzięki czemu wyglądają dobrze również z profesjonalnym strojem.

Dodatkowe porady na temat mody i stylizacji są tutaj: https://wkobiecymwydaniu.pl/category/domowe-zacisze/moda/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!