Jeśli masz mało czasu lub nie masz pieniędzy, możesz ulec pokusie wzięcia intensywnych lekcji jazdy zamiast regularnych cotygodniowych sesji.

Intensywne lub „szybkie” lekcje jazdy mogą być idealnym rozwiązaniem, jeśli musisz zdać w określonym terminie lub po prostu nie masz w swoim harmonogramie wolnego miejsca na cotygodniowe lekcje.

Każdy uczy się w innym tempie

Ale są wady. Dla wielu uczniów regularne uczenie się po trochu jest często najskuteczniejszym sposobem doskonalenia nowych umiejętności. Podejście „mało i często” daje uczniom możliwość zastanowienia się nad swoimi doświadczeniami z każdej lekcji. Mogą nawet mieć okazję ćwiczyć prywatnie pomiędzy sesjami.

Jak mogłeś zorientować się po powtórkach do egzaminów, łatwiej jest utrzymać koncentrację, gdy sesje są krótkie i możesz robić regularne przerwy. Dla niektórych uczniów najlepszym rozwiązaniem mogą być regularne cotygodniowe lekcje.

Szybka ścieżka — potrzebne trochę doświadczenia

Kursy intensywne działają najlepiej, jeśli uczeń ma już podstawowe umiejętności prowadzenia pojazdu (zwykle wystarczy około 10 godzin). Mając już trochę doświadczenia za pasem, możesz zacząć, ewentualnie później uzupełniając wiedzę o jazdy doszkalające Lublin, czy w Bielsku.

Opanowanie podstawowych umiejętności pozwoli Ci skupić się na dłuższy czas. Początkujący zwykle spędzają kilka pierwszych lekcji na opanowaniu równoważenia sprzęgła i zmiany biegów. Muszą koncentrować się na tym, co robią ich ręce i stopy. To utrudnia skupienie się na czymkolwiek innym.

Ale rozpoczynając intensywny kurs z tymi umiejętnościami już w głowie, możesz szybko przejść do nauki bezpiecznego korzystania z drogi.

Zanim będziesz mógł wziąć udział w jednym z naszych kursów, musisz:

  • Być w stanie zademonstrować podstawowe umiejętności sterowania samochodem
  • Pokazać certyfikat zdawania egzaminu teoretycznego

Jeśli uważasz, że przyspieszone podejście jest dla Ciebie odpowiednie, ale jeszcze nie spełniasz naszych kryteriów, nie rozpaczaj — dobra szkoła jazdy może ci pomóc! Możesz wziąć kilka tygodniowych lekcji, przygotowując się do zdania egzaminu teoretycznego. Następnie mogą zarezerwować dla Ciebie jeden z intensywnych kursów jazdy.

W przeciwieństwie do wielu innych szkół nauki jazdy, dobra szkoła nauki jazdy nie oferuje nierealistycznych gwarancji początkującym. Nie obiecuje, że zdasz za 5 dni lub tydzień. Szanse na zdanie testu po zaledwie 20 godzinach nauki są zbyt niskie — to prawdziwe wyzwanie nawet dla najbardziej naturalnych kierowców uczących się! Dobra szkoła nauki jazdy przede wszystkim chce, abyś odniósł sukces, więc nie naraża Cię na porażkę!

Półintensywne lekcje jazdy

Każdy uczy się inaczej. Dlatego może się okazać, że pół-intensywne lekcje jazdy działają lepiej, jeśli chcesz szybko zdać egzamin na prawo jazdy, ale chcesz mieć czas na refleksję lub ćwiczenia między lekcjami. Zazwyczaj nauka półintensywna obejmuje dwugodzinną lekcję każdego dnia lub co drugi dzień.

Gotowy do drogi? Warto dowiedzieć się więcej o kursach intensywnych. Lub, jeśli uważasz, że lekcje półintensywne lub cotygodniowe byłyby dla Ciebie lepsze, zapoznaj się z takim podejściem do lekcji jazdy i zobacz, co go wyróżnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!