Znajomość języków obcych ma szereg zalet od lepszych ocen w szkole, poprzez lepiej płatną pracę po zwykłe codzienne czynności jak, chociażby czytanie książek w oryginale. Od lat na liście najpopularniejszych języków obcych, których uczymy się w Polsce znajduje się angielski. W poniższym tekście spróbujemy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę rozpoczynając naukę angielskiego.

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby

Nauka języka obcego rządzi się pewnymi prawami i warto się do niej przygotować. Dobrym sposobem jest odpowiedzenie sobie na kilka prostych pytań typu:
– jak chcę się uczyć? W szkole językowej czy może w formie korepetycji?
– ile czasu mogę poświęcić na naukę,
– jaki poziom znajomości języka chcę osiągnąć?
– czy po ukończonej nauce będę przystępować do egzaminu i otrzymam dyplom?

Już te cztery pytania ukazują jak duże mogą być różnice w oczekiwaniach potencjalnych kursantów.
Dodajmy do tego jeszcze główną motywację do nauki, która wcale nie jest taka oczywista. Dla części osób może być to chęć do poznania nowego języka, dla innych konieczność nadrobienia braków językowych przed egzaminem do liceum lub na studia. Dla jeszcze kogoś innego wymóg znajomości języku może być niezbędny w pracy.
W zależności od wspomnianej motywacji będziemy m.in. dopasowywać intensywność nauki. Szybka powtórka materiału z liceum nie może trwać tygodniami. W tym wypadku świetnie sprawdzi się tzw. intensywny angielski. Bielsko-Biała jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy szkoły językowe zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych organizujące kursy na różnych poziomach zaawansowania i intensywności.

Którą szkołę wybrać?

Mając określone cele do zrealizowania nie pozostaje nic innego jak poszukać szkoły, która organizuje kursy językowe. Z reguły mamy wówczas dwie opcje. Popytać wśród znajomych lub sięgnąć do internetu. Przy czym opinie uzyskane od znajomych, pomimo że mogą dostarczyć wielu cennych informacji, nie powinny być dla nas wyrocznią. We wcześniejszym punkcie opisaliśmy, iż każdy z nas może mieć inne cele co do nauki języka. Dlatego, zanim udamy się do określonej szkoły zróbmy rekonesans pod kątem naszych oczekiwań. Pamiętajmy, że nauka języka angielskiego i jakiekolwiek innego to nie tylko czas, ale pieniądze. Dlatego mamy prawo oczekiwać w zamian wysokiej jakości usług. Konkurencja wśród szkół językowych jest obecnie bardzo duża co sprawia, że nie mogą one pozwolić sobie na żadne wpadki. W przeciwnym razie opinia szybko rozniesie się po rynku. Jako ciekawostkę dodamy, iż pierwsze szkoły językowe powstały w Polsce 30 lat temu. Wówczas chęć do nauki była tak ogromna, iż nie miały one żadnych problemów z pozyskaniem kursantów. Od tamtego czasu wiele uległo zmianie i obecnie to szkoły zabiegają o nowych uczniów. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują rozpocząć naukę w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!