W naszym życiu bardzo często jest tak, że wyjątkowe okazje są upamiętniane biżuterią. Pierwszą taką okazją (oczywiście u osób wierzących) jest właśnie komunia święta. Często to właśnie biżuteria podarowana z tej okazji towarzyszy nam przez całe życie. W dorosłym życiu wydarzenie jakim jest zawarcie związku małżeńskiego także jest upamiętniane biżuterią, czyli obrączkami. Czy możemy sobie wyobrazić zawarcie ślubu bez ceremonii założenia sobie przez świeżo upieczonych małżonków obrącze? Biżuteria może stać się piękną ozdobą stylizacji dziecięcej, zwłaszcza jeśli jest ona dodatkiem do stroju na specjalną okazję, jaką jest Pierwsza Komunia Święta. Biżuteria dla dziecka komunijnego jest także znakomitym pomysłem na prezent. Przy jej wyborze warto kierować się kilkoma wskazówkami, dzięki którym prezent sprawi dziecku szczerą radość i pozostanie niezapomnianą pamiątką tego ważnego dnia.

Wybór kruszcu na biżuterię z okazji komunii

Jedną z ważniejszych kwestii przy wybieraniu biżuterii dla dziecka na komunię jest wybór kruszcu, z którego powstała. Oczywiście wybór jest ogromy i możemy do tej kwestii podejść na różne sposoby. Dużo zależy też od tego z jaką powagą traktujemy tę uroczystość. Jeśli jest to bardzo ważne wydarzenie to najlepiej będzie skupić się na tematyce złota lub srebra, obdarowując komunijne dziecko przedmiotem trwałym, wysokiej jakości, o dopracowanym wykonaniu. Należy pamiętać, że biżuteria złota jest ponadczasowa, niezmiennie wartościowa oraz pasująca do każdej stylizacji. Jest także dużo bardziej trwała i odporna na zniszczenia co trzeba wziąć pod uwagę przy użytkowaniu przez dziecko. Oczywiście cena złota jest wyższa od biżuterii srebrnej. Przy wybieraniu prezentu możne podejść do tej kwestii tak, że biżuterię srebrną można potraktować jako jeden z elementów prezentu, natomiast ozdoba ze złota, o znacznej wartości może stanowić prezent sam w sobie. Z uwagi na to, że prezent taki bardzo często towarzyszy dziecku przez całe życie rekomendujemy, żeby wybierać biżuterię bez dodatkowych dekoracji w postaci kamieni szlachetnych. Najlepiej jeśli biżuteria z okazji Pierwszej Komunii Świętej będzie klasyczna i minimalistyczna, wtedy jest ponadczasowa. Warto pamiętać, że taki prezent nie musi przeleżeć kilku lat w szufladzie i może być używany przez całe życie dziecka. Doskonale sprawdzą się złote łańcuszki komunijne, wykonane z fantazyjnie splotu, ze stosowną zawieszką.

Jakie wybór ozdób proponujemy na tę uroczystość?

  • Złoty łańcuszek – to najbardziej klasyczny, a zarazem uniwersalny podarunek. W przypadku dziewczynek można poszukać łańcuszka ozdobnego – np. spiralnie skręconego. Dla chłopca lepiej jest wybrać model o bardziej męskim charakterze, prosty, pozbawiony ozdób, minimalistyczny. Najczęściej do cienkiego, subtelnego łańcuszka dobiera się następnie odpowiednią zawieszkę, która powinna być minimalistyczna i elegancka.
  • Zawieszka z krzyżykiem – jest bardzo uniwersalna, ponieważ jest odpowiednia zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Krzyż to najważniejszy symbol religijny, nieodłącznie kojarzący się z chrześcijaństwem. Zaletą takiej zawieszki jest to, że nie ulega ona modzie i można ją nosić bez względu na wiek.
  • Zawieszka w formie medalika – częściej kupowana dla dziewczynek, choć chłopcy i mężczyźni również noszą medaliki (często pod koszulą), by wyrazić dzięki temu swoje przekonania i przywiązanie do tradycji. Taka zawieszka jest mniej uniwersalna ale bardziej podkreśla pamięć o wydarzeniu jakim jest pierwsza komunia święta.
  • Zawieszka w formie serduszka lub motywów z serduszkiem– jest to prezent skierowany tylko do dziewczynek. Jeśli chcemy nadać bardziej subtelny i mniej poważny charakter prezentowi taka zawieszka będzie idealna.

Jubiler GOLDEN EYE

W naszym salonie – Jubiler Wołomin przy ulicy Kościelnej 16 posiadamy bogatą ofertę prezentów dla dzieci z okazji pierwszej komunii świętej. Nasza doświadczona obsługa służy pomocą i chętnie zaprezentuje każde zestawienie łańcuszka i medalika lub krzyżyka. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu.

1 thought on “Jubiler Wołomin – GOLDEN EYE poleca co wybrać jako prezent na pierwszą komunię świętą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!