Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą fizjoterapii? Aby pomóc Ci przygotować się, oto kilka pytań, które często pojawiają się podczas takiej rozmowy wraz z naszymi wskazówkami dotyczącymi skutecznego radzenia sobie z nimi.

1. Dlaczego zostałeś fizjoterapeutą?

To prawdziwy faworyt wśród pytań zadawanych na rozmowie. Staraj się unikać uogólnień. Dobrze jest powiedzieć coś w stylu „Ponieważ zawsze chciałem pomagać ludziom”. Należy jednak poprzeć to stwierdzenie konkretnymi przykładami, które pokazują, w jaki sposób dokonałeś prawdziwej zmiany w życiu ludzi.

2. Dlaczego uważasz, że jesteś dobry w swojej pracy?

Musisz tu znaleźć właściwą równowagę. Nie powinieneś się zaniżać, ale nie chcesz być też zbyt pewny siebie. Kluczowe atrybuty obejmują:

  • silne umiejętności komunikacji i zarządzania czasem
  • dobre zdrowie i sprawność fizyczną
  • empatię
  • tolerancję
  • cierpliwość

Odwołaj się do jednego lub dwóch przykładów z doświadczenia zawodowego, w których te umiejętności były szczególnie istotne.

3. Jak skutecznie potrafisz zarządzać czasem?

Dobre zarządzanie czasem jako fizjoterapeuta to nie tylko bycie superorganizowanym. Chodzi również o wydajne wykorzystanie dostępnego czasu i nie nadmierne rozciąganie się, co oznacza posiadanie realistycznych i osiągalnych celów. Najważniejsze rzeczy, o których warto wspomnieć, to planowanie na przyszłość, przydzielanie czasu i przegląd tego, w jaki sposób masz zamiar przeprowadzać zajęcia w przyszłości.

4. Jak zamierzasz opracować plan leczenia?

Jest to bardzo ważna część każdej pracy dotyczącej zdrowia. Opieka skoncentrowana na osobie jest istotą strategii w pracy fizjoterapeuty, więc powinieneś pokazać, w jaki sposób upewniasz się, że każdy plan leczenia jest dostosowany do potrzeb pacjenta i jak odpowiednio dobrać do tego 1x urządzenia rehabilitacyjne. Porozmawiaj o ocenie pacjenta, biorąc pod uwagę jego ogólny stan zdrowia i styl życia. Wspomnij również o tym, jak ważne jest dokonanie przeglądu ich postępów i wprowadzenie niezbędnych zmian w planie.

5. Czy znasz strukturę wiedzy i umiejętności fizjoterapeuty?

To jest powszechnie stosowane jako punkt odniesienia w ocenach personelu, więc powinieneś upewnić się, że to rozumiesz i wiesz co to oznacza dla ciebie w pracy jako fizjoterapeuta. Przy okazji spróbuj dowiedzieć się, w jaki sposób Twój potencjalny pracodawca używa tego w swoich działaniach fizjoterapeutycznych. Dowiedz się więcej na ten temat i zaskocz go pozytywnie.

6. Jak dokształcasz się na temat nowych technik i technologii?

To okazja, aby pokazać, że jesteś zaangażowany w ciągły rozwój zawodowy. Powinieneś porozmawiać o wszelkich kursach, w których wziąłeś udział lub bierzesz oraz o tym, jak być na bieżąco z aktualnościami i poglądami fizjoterapeutycznymi, np. poprzez profesjonalne fora i strony społecznościowe.

7. Jaka jest rola fizjoterapeuty w zespole multidyscyplinarnym?

Oczywiście twoja fachowa wiedza jest ważna. Chodzi jednak również o pokazanie, że jesteś prawdziwym graczem zespołowym i możesz efektywnie pracować z lekarzami, pielęgniarkami i innymi pokrewnymi pracownikami służby zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!