Choć mieszkańcy naszego kraju zwykle mają do wyboru kilkupokojowe przestrzenie dla całej rodziny, nadal spora grupa osób zamieszkuje nieduże kawalerki .Dziś pragniemy zatem sprawdzić, jak tego typu przestrzenie powinny być umeblowane i udekorowane, kiedy należą do mężczyzny, który pragnie, by jego mieszkanie prezentowało się naprawdę stylowo.

Meble – co warto wybrać?

Wybór mebli w sporej mierze uzależniony jest od indywidualnych preferencji kupującego. Wszak jedni są fanami jasnych, lekkich mebli, inni natomiast zdecydowanie stawiają na modele ciemne, wyraziste. Na tak niewielkiej przestrzeni jak najbardziej warto byłoby zastosować egzemplarze wielofunkcyjne. Przykład? Stolik może mieć funkcję przechowywania, podobnie ma się rzecz w przypadku dekoracyjnej pufy. Nie zapominajmy także o tym, aby stosować kompaktowe rozwiązania, w niedużych mieszkaniach bowiem nie możemy sobie pozwolić na bardzo duże i zajmujące wiele miejsca modele.

Dodatki – to one decydują o charakterze przestrzeni!

Pracownicy sklepu https://www.fototap.pl/ przyznają, że do kawalerek singli bardzo często wybierane są ozdoby reprezentujące szalenie modny ostatnimi czasy styl glamour. Stąd mamy w nich na przykład plakaty metalowe przedstawiające urocze pin-up girls czy też stare motocykle bądź tez fantastyczne samochody z lat pięćdziesiątych. Dość popularnymi tematami ujętymi w formie obrazów bywają też chociażby: whisky, cygara, piłka nożna, sporty ekstremalne. Stosowane są takie ozdoby, które podkreślają: tutaj mieszka prawdziwy facet!

Okazuje się, że mężczyźni zamieszkujący kawalerki coraz częściej decydują się na to, by pojawiły się w nich fototapety ścienne trójwymiarowe. Nie dziwi nas to kompletnie, wszak to rozwiązanie niesie z sobą nie tylko walory natury estetycznej. Tego typu naścienne dekoracje sprawiają także, że wnętrze powiększa się optycznie. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich przestrzeni, zatem ten trik jest w kawalerkach wykorzystywany szczególnie chętnie.

W niejednej kawalerce męskiej rządzi także minimalizm, ten trend staje się dziś coraz bardziej popularny. Trudno wszak dziwić się temu, w tego typu pomieszczeniach świetnie można się zrelaksować i wypocząć. Prostota zatem staje się tym, czego poszukujemy.

Nie tylko naścienne dekoracje się sprawdzą, w mieszkaniu kawalera bardzo trafnym wyborem będzie także parawan pokojowy. Sprawdzi się on miedzy innymi po to, by oddzielić od siebie różne strefy danej przestrzeni (na przykład sypialnianą od tej przeznaczonej do pracy). Wiele typowo męskich wzorów przygotowanych zostało przez projektantów, zatem każdy znajdzie dla siebie taki który w stu procentach będzie odpowiadał jego preferencjom.

Standardowo czy oryginalnie?

Niejeden mieszkaniec kawalerki decyduje się na to, by była ona umeblowana i udekorowana w sposób raczej klasyczny. W tym przypadku niezwykle często wybierane są tapety. Okazuje się bowiem, że tego typu dekoracje stały się ostatnio bardzo popularne (po latach bycia w drugiej czy też trzeciej lidze, jeśli chodzi o naścienne dekoracje).

Jednak w przypadku chęci posiadania na ścianach czegoś naprawdę nietypowego i oryginalnego zdecydowanie bardziej sprawdzą się obrazy składające się z kilku elementów bądź też fototapety stworzone w nowoczesnej technologii 3d.

Najważniejsze zasady przy ozdabianiu męskiej kawalerki

Mężczyźni zdecydowanie częściej niż kobiety są minimalistami, warto zatem zadbać o to, aby na jednej przestrzeni nie znajdowało się zbyt wiele różnego typu naściennych dekoracji. zdecydowanie lepiej wybrać jedną wiodącą ozdobę i ewentualnie podkreślić jej charakter dodatkowymi, lecz mniej rzucającymi się w oczy elementami.

Ile to kosztuje?

Wydawać by się mogło, że za bardzo stylowe i nierzadko prezentujące się niezwykle luksusowe naścienne ozdoby trzeba sporo zapłacić, nie jest to jednak prawda. Można bowiem je kupić w bardzo przystępnych cenach, pozwalając sobie tym samym na urządzenie przestrzeni w najlepszym stylu!

 

1 thought on “Kawalerka należąca do singla – jak powinna być urządzona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!